labdarúgás

2021.04.05. 19:08

Sajnos tovább tart a DUFK SE rossz sorozata

A Fejér megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi, huszonkettedik fordulójában a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE együttese a stadionban fogadta a Kápolnásnyék együttesét.

2021.04.03. DUFK-Kápolnásnyék labdarúgó mérkőzés megye I. Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

DUFK – Kápolnásnyék 0–2 (0–0)

DUFK SE: Kovács – Vajda, Hajdú, Pintér, Furuglyás, Pinczés, Fekete, Csala, Fejes, Gertner (Jójárt 75. p.), Tóth (Rácz 33. p.). Edző: Szellák Sándor.

Kápolnásnyék: Kalmár – Peng (Silhány 80. p.), Kharboutli, Bakonyi (Zsigmond 67. p.), Csörge, Kiss, Pigler, Molnár, Gaál (Ódor 46. p.), Czottner.

A fehér mezes hazaiak nem tudtak szépíteni
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

A dunaújvárosiak a mérkőzés elején két nagy helyzet kihagytak, ezt követően viszont kissé megtorpantak, és ellenfelük ezt kihasználva a mezőnyben kiegyenlítettebbé tette a játék menetét. A félidő végéig aztán jobbára a mezőnyben küzdöttek egymással a felek.

A második játékrész elején aztán gyorsan megszerezték a vendégek a vezetést, egy hazai figyelmetlenséget kihasználva a 48. percben Pigler lőtte a labdát a kapuba. A bekapott gól zavart okozott a hazaiak játékában, és ezt nem sokkal később újabb góllal büntették a vendégek az 55. percben: ekkor Bakonyi volt eredményes. A hátralévő időben ugyan becsülettel küzdöttek a fiúk, de a szépítésre már nem tellett erejükből. Szellák Sándor megjegyezte, a ­rossz sorozat tovább tart a DUFK SE-nél.

A forduló további eredményei: Martonvásár – Bodajk 1–4, Mány – Sárbogárd 0–0, Sárosd – Főnix FC 0–2, Ikarus-Maroshegy – Tordas 2–1, Lajoskomárom – Enying 1–3, a Mór – Ercsi összecsapást elhalasztották egy későbbi időpontra.

A következő fordulóban a dunaújvárosiak szabadnaposak lesznek.