sport-foci

2019.10.28. 17:55

Meglógtak a dobogósok, és leszakadóban a sereghajtók

Vasárnap rendezték a Groupama megyei II. osztály déli csoportjának 11. fordulóját, amelyben ezúttal meglepetés nem született, a papírforma érvényesült. A tabellát továbbra is a Vajta vezeti, mögötte szorosan a Káloz és a korábbi listavezető Baracs következik.

A középmezőnyben is óriási a harc, hiszen a DUFK-nak és a Nagykarácsonynak is egyformán 19-19 pontja van. Ez utóbbi két csapat azonban már nem léphet dobogóra még a hátralévő mérkőzéseket megnyerve sem. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a DUFK-tól, mint a másodosztályban újonnan bemutatkozó csapattól, nagyon szép eredmény, ha érem közeli helyen végeznek.

Baracs – Sárbogárd II 6–3 (4–0)

Baracs: Vaszócsik (Pék) – Rezes, Badi B., Bartók, Nagy (Sebestyén), Éliás, Badi K., Ásványi, Huber, Nagy (Boros), Kőkuti.

A labdáért sprintelő baracsi Nagy Dániel ezúttal is megállíthatatlan volt, remekül futballozott Fotók: Horváth László

Az első félidőben szinte egykapura játszó Baracs rendkívül jó játékkal jelentős, négygólos előnyre tett szert. A 16. percben Bartók távoli, 25 méteres lövése középről menthetetlenül csapódott a vendégek kapujába, 1–0. A 23. percben újabb baracsi támadásnál Nagy Dániellel szemben szabálytalankodott a tizenhatoson belül kirohanó sárbogárdi kapus. Az attakban a kapusnak eltörött az orra, ezért a Baracsnak jogosan megítélt büntetőt a cserekapus próbálta védeni, de Ásványi magabiztosan értékesítette, 2–0. Továbbra is egykapuztak a vendéglátók, a 28. percben Nagy Dánielt hagyta üresen a tizenhatoson belül a sárbogárdi védelem, aki immáron a harmadik baracsi góllal köszönt be a csereként beálló Varjasnak. A 32. percben Rezes érkezett kiváló ütemben középen. A szétesett bogárdi védelem és a kapus csak nézhette az akciót és a negyedik találatot.

Nagy Erik (j) többször is sikeresen fordult le a sárbogárdi védőkről

A szünet után kissé ráült a Baracs az eredményre, így egy kontra, egy szabadrúgás és egy tizenegyes révén három találattal szebbé kozmetikázta az eredményt a Sárbogárd. A hazaiak azonban megrázták magukat, s két újabb gólt érő akcióval érvényesítették a papírformát. A ­meccs után Idei Szabolcs edző értékelte a csapat teljesítményét.

– A zártan védekező vendégek védelmét sikerrel törtük fel az első félidőben. A pihenő után elkényelmesedtek a fiúk, ráültek az eredményre. A Sárbogárd kihasználta az adódó alkalmakat és igyekezett fordítani az eredményen. Szerencsére a végére magára talált együttesem, így megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

Jól szerepelt a hét végén az osztály újonca, a DUFK is az LMSK Cobra Sport ellen.

DUFK – LMSK Cobra Sport 4–3 (1–2)

DUFK: Kovács – Furuglyás, Szabó, Bartha, Rabijász (Heftner), Kürti (Matolcsi), Széhn, Hajdú (Danó), Fekete (Gyöngyösi), Hollósi (Markovics), Cséplő.

Gólszerző: Cséplő (24.), Rabijász (48., 72.), Szipőcs (öngól 89.), illetve Balla (17.), Horváth (31.), Tóth (80.).

A DUFK csapatából Rabijász (középen) duplázni tudott
Fotó: Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap

A találkozóról Pap István edző adott lapunknak tájékoztatót: – Számos kihagyott helyzet mellett szinte fej fej mellett küzdöttek a csapatok. Felkészültünk ellenfelünkből, és azt is kaptunk, amit vártunk. Sajnos magunknak tettük szorossá a mérkőzést. A végére azonban egy szerencsés öngólnak köszönhetően húzhattuk be a három pontot. Összességében megérdemelten győzött a csapat. Masszív, hajtós együttes volt az LMSK.

Vajta – Adony 4–2 (1–1)

Adony: Hamar – Csucsai, Vászon G., Budai, Fábián, Bere (Balázs), Szántó, Vászon Zs., Erdei, Hegedűs, Nebucz.

Gólszerző: Szabó (12., 71.), Polyák (50.), Fekete (59.), illetve Fehér (öngól 9.), Szántó (48.).

Aba-Sárvíz – Nagykarácsony 1–4 (0–2)

Nagykarácsony: Turi – Kovács, Jeney, Tábi (Killer), Brogyányi M., Simon (Wadolowski), Halasi, Boros, Felföldi, Kovács (Szabó), Mohácsi.

Gólszerző: Felföldi (öngól 63.), illetve Boros (29.), Kovács (55.), Wadolowski (81.), Mohácsi (89.).

Kálóz – Előszállás 6–3 (4–2)

Előszállás: Bognár – Béres, Németh, Ecsedi, Czifra, Kiss (Nyári), Tóth (Harasztia), Szalai (Baksa), Horváth (Reichardt), Bozsoki, Rupa (Czári).

Gólszerző: Pál (3., 38., 55.), Somogyi (10.), Tóth (27.), Mayer (89.), illetve Czifra (20., 75.), Szalai (44.).

További eredmények: Seregélyes – Ráckeresztúr 1–4, Pusztaszabolcs-Iváncsa II – Szabadegyháza 2–4.

1. Vajta 11 10 0 1 42-9 30

2. Káloz 11 9 1 1 42-17 28

3. Baracs 11 9 1 1 30-11 28

4. Szabadegyháza 11 6 2 3 31-25 20

5. DUFK 11 6 1 4 41-31 19

6. Nagykarácsony 11 6 1 4 28-27 19

7. Adony 11 5 3 3 24-15 18

8. Sárbogárd II 11 4 0 7 33-35 12