2018.01.03. 09:30
Aki szereti a sportot, idén sem fog unatkozni
A 2018-as nemzetközi versenynaptár két „ékköve” a téli olimpia Phjongcshangban és a nyári, oroszországi labdarúgó-világbajnokság. De ezeken kívül is sok-sok nívós verseny tart számot a szurkolók figyelmére.
A Győr (soraiban a zöld mezes Görbicz Anitával) tavaly megnyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját. Az idei négyes döntőt május 12-13-án rendezik meg Budapesten
JANUÁR
5-7. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Kolomna.
12-14. Rövidpályás gyorskorcsolya Eb, Drezda.
12-28. Férfi kézilabda Eb, Horvátország.
13. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló.
15-21. Műkorcsolya és jégtánc Eb, Moszkva.
15-28. Tenisz Australian Open, Melbourne.
18-21. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest.
24. A labdarúgó Nemzetek Ligája csoportjainak sorsolása, Lausanne.
25-28. Peridot nemzetközi fedettpályás idénynyitó öttusaverseny, Budapest.
27. Teremíjász országos bajnokság, Alsóörs.
30-II. 10. Futsal Európa-bajnokság, Szlovénia.
FEBRUÁR
2-4. Tenisz, Davis Kupa, világcsoport, 1. forduló: Belgium-Magyarország.
3-4. Asztalitenisz Európa Top-16, Montreux (Svájc).
3-4. Tollaslabda ob, Pécs.
4. NFL Super Bowl, Minneapolis.
5-11. Tenisz férfi challenger-torna, BOK Sportcsarnok.
7-10. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, Debrecen.
9-25. XXIII. Téli Olimpiai Játékok, Phjongcshang
10. Női kosárlabda Eb-selejtező, 3. forduló: Magyarország-Oroszország.
14. Női kosárlabda Eb-selejtező, 4. forduló: Magyarország-Litvánia.
10-11. Fedettpályás összetett atlétikai országos bajnokság, BOK Sportcsarnok.
15-18. Teremíjász-Eb, Budapest.
17-18. Fedettpályás atlétikai ob, BOK Sportcsarnok.
17-25. 10 méteres sportlövő Európa-bajnokság, Győr.
23. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 3. forduló: Litvánia- Magyarország.
24. Téli dobó országos bajnokság, Szombathely.
26. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 4. forduló: Magyarország-Lengyelország.
28-III. 4. Pályakerékpáros Eb, Apeldoorn.
MÁRCIUS
1-4. Fedettpályás atlétikai világbajnokság, Birmingham.
9-18. Téli paralimpia, Phjongcshang.
10-11. Dobó Európa Kupa, Leiria.
10-28. Sakkvilágbajnok-jelölti torna, Berlin.
16-17. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő.
16-18. Rövidpályás gyorskorcsolya-vb, Montreal.
16-18. Para-asztalitenisz Hungarian Open, Eger.
17. Mezeifutó országos bajnokság, Kecskemét.
17-18. Férfi és női röplabda MK négyes döntő.
19-25. Műkorcsolya- és jégtánc-vb, Milánó.
23-25. Férfi és női párbajtőr Grand Prix, Budapest.
24. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc.
24. Félmaratoni világbajnokság, Valencia
25. Forma-1, Ausztrál Nagydíj.
28-31. Úszó országos bajnokság, Debrecen.
31. Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, első mérkőzés.
ÁPRILIS
4-9. Légfegyveres sportlövő ob.
8. Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, visszavágó.
6-8. Férfi vízilabda Európa-kupa, szuperdöntő
6-7. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Stockholm
7-14. Vitorlázó Laser Radial Eb, Balatonföldvár.
8. F1, Bahreini Nagydíj.
15. F1, Kínai Nagydíj.
22. Gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba.
22-28. Divízió I/A-s jégkorong-vb, Budapest.
24-29. Tollaslabda Európa-bajnokság, Huelva.
26-29. Cselgáncs Európa-bajnokság, Tel-Aviv
28-29. Autósport, WTCR-futam, Mogyoród.
29. Atlétikai 10 ezer méteres ob, Budapest
29. F1, Azeri Nagydíj.
29-V. 6. Asztalitenisz csapat-világbajnokság, Halmstad (Svédország).
30-V.6. Birkózó Európa-bajnokság, Kaszpijszk.
MÁJUS
1-5. Vitorlázó Soling Európa-bajnokság, Alsóörs.
4-20. Jégkorong A csoportos világbajnokság, Koppenhága és Herning.
4-27. Országúti kerékpár, Giro d’Italia.
5-6. Női röplabda Bajnokok Ligája, négyes döntő
5-6. Női kézilabda EHF Kupa, döntő.
6. Középtávú duatlon Európa-bajnokság, Vejle.
12. Vitorlázó balatoni évadnyitó, Balatonfüred.
12-13. Férfi röplabda Bajnokok Ligája, négyes döntő.
12-13. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest.
13. Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés.
13. F1, Spanyol Nagydíj.
16. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Lyon.
19. Szabadfogású és női birkózó országos bajnokság, Kecskemét.
19-20. Atlétikai összetett ob, Győr.
19-20. Férfi kézilabda EHF Kupa négyes döntő.
20. Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés.
25-27. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr.
26. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Kijev.
26-27. Férfi kézilabda BL négyes döntő, Köln.
26-VI. 1. Vitorlázó Dragon Eb, Balatonfüred.
27. F1, Monacói Nagydíj.
28-VI. 10. Tenisz, Roland Garros, Párizs.
JÚNIUS
1-3. Ritmikus gimnasztika Eb, Valladolid.
1-3. Német Túraautó Bajnokság (DTM), 5. és 6. futam, Mogyoród.
2-3. Asztalitenisz Extraliga, négyes döntő – később kijelölendő helyszínen.
7-9. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Genoa.
8-10. Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés.
8-10. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Belgrád.
10. F1, Kanadai Nagydíj.
12-14. Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó.
14-VII. 15. Labdarúgó-világbajnokság, Oroszország.
15-17. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Győr.
16-21. Vívó Európa-bajnokság, Újvidék.
21-24. Öttusa világkupadöntő, Asztana.
22-24. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár.
23-24. Red Bull Air Race, Budapest.
24. F1, Francia Nagydíj.
29. Kerékpár, egyéni időfutam ob – később kijelölendő helyszínen
30. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs
30. Torna, férfi csapatbajnokság, Budapest.