Kiesési rangadót nyertek

2024.04.29. 12:30

Létfontosságú dunaújvárosi siker

Az NB III dél--nyugati csoportjának huszonhatodik fordulójában a Dunaújváros FC együttese vasárnap kiesési rangadón fogadta a Mohácsi TE 1888 csapatát. Két súlyos sérülés és egy kiállítás ellenére is a hazaiak megszerezték a győzelmet, ami után még életben lehetnek bennmaradási esélyeik.

Rédling Kevin szerezte az első dunaújvárosi gólt, aztán a hajrában kiállították

Fotó: Laczkó Izabella

Dunaújváros FC – Mohácsi TE 1888 2-0 (0-0)

Dunaújvárosi Stadion, 200 néző. Vezette: Holczbauer Flórián (Szalai D., Jakab B.).

Dunaújváros FC: Molnár L. – Puskás G., Szepessy R., Eperjesi, Ferenczy, Tapiska, Jakab D., Gál B. (Péter N. a 46. p.), Bata, Rédling, Berki (Vörös T. az 56. p. helyette Molnár M. 70. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Mohácsi TE 1888: Somogyi – Vég, Racskó (Aszalós a 78. p.), Encz, Kiss I. (Spannenberger a 61. p.), Müllerlei, Dér Z. (Csernik Zs. a 78. p.), Károly B. (Horog a 46. p.), Bohata, Szabó D. (Rázsics a 88. p.), Izsák. Vezetőedző: Péter József.

Az első félidőre alaposan rányomta a bélyegét a nagy tét. Mindkét csapat a biztonságra helyezte a fő hangsúlyt. Ugyan a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, de a kapu elé csak elvétve jutottak a támadók. A szünet után az újvárosiak nagyobb elánnal vetették bele magukat a küzdelembe, így eseménydúsabb lett ez a játékrész.

Az ötvenhatodik percben egy szerencsétlen ütközést követően Berki Istvánt kellett hordágyon levinni a pályáról. A helyére beállt Vörös Tamás négy perccel később gólpasszt adott Rédling Kevinnek, aki tizenkét méterről biztosan talált a kapuba.

A hetvenedik percben egy rossz mozdulatot követően a gólpasszt jegyző Vörös Tamás is hordágyon hagyta el a küzdőteret. Az őt váltó Molnár Márkó a hetvenötödik percben egy lefejelt labdát közelről bólintott a mohácsi kapuba (2-0). A nyolcvanegyedik percben Rédling a második sárga lapja után volt kénytelen elhagyni a pályát. Az utolsó percekben, és a jelentős hosszabbításban azonban a hazaiak magabiztosan védekeztek, így begyűjtötték a létfontosságú három pontot.

A győzelem ellenére sem tudott elmozdulni az utolsó helyről a DFC, azonban a mezőny tovább sűrűsödött, mert az előttük álló három csapat kikapott, így három pontra csökkent hátrányuk a már bennmaradó helyen lévő Szekszárdhoz képest.

A forduló további eredményei: MTK Budapest II - Érdi VSE 1-2, Paksi FC II – FC Dunaföldvár 2-0, Ferencvárosi TC II - PTE-PEAC 2-1, Iváncsa KSE - Kaposvári Rákóczi FC 3-3, Szekszárdi UFC - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-0, Bonyhád-Majos – Szentlőrinc 2-1, FC Nagykanizsa - Fehérvár FC II 4-2.