2023.12.20. 18:04

Majdnem kiütés lett

A jégkorongozók Andersen Ligájában hétközi mérkőzést játszott a DAB-ASP.

archív

A dunaújvárosiak a MAC Ikonok vendégei voltak kedden  este. A meccs előtt a budapestiek egy hellyel és három ponttal előzték meg a DAB-ASP-t a tabelleán. A találkozó után a helyzetük kiegyenlítődött.

MAC Ikonok – DAB-ASP
5–9 (0–2, 1–3, 4-4)

DAB-ASP: Valenta - Raskin, Bánki, Marosi 1, Szabó Cs., Gakhramanov 2 (1) -  Belicenka, Léhi, Atamancsuk (2), Zorin 2 (4), Zakharevics 2 (1) - Udovenko (1), Nagy  B. 1, Károly 1 (1). Vezetőedző: Hetler Ádám.

Remekül kezdték a dunaújvárosiak a mérkőzést, hiszen az első harmadot 2-0-ás vezetéssel zárták, a második harmad első percében  pedig már háromgólos volt az előnyük. A 47. percben úgy nézett ki, kiütéses győzelmet aratnak az Acélbikák, hiszen már 8-1-re vezettek. A vége 9-5 lett a dunaújvárosiak javára.
A másik dunaújvárosi együttes, a Worm Angels nem  játszott.

A bajnokság állása: 1. Lehel HC 11 mérkőzés/28 pont, 2. UNI Győri ETO HC 10/26, 3.  FTC U20 11/19, 4. DAB-ASP 9/18, 5. MAC Ikonok 11/18, 6. Goodwill Pharma Szeged 10/15, 7. Dél-Budai HC, 8. Worm Angels 9/9, 9. Óbudai HA 8/7, 10. Vasas SC 9/7, 11. Sportországi Cápák 8/0