Labdarúgás

2023.11.22. 09:30

A Rácalmás és Kulcs is hat gólt kapott, utóbbi legalább néggyel válaszolt

A Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság III. osztályának déli csoportjában is kiosztható az őszi aranyérem a hétvégi 12. forduló után, miután a listavezetőt már itt sem lehet befogni. Az utolsó előtti körben a tabella végén lévő Kulcs és a Rácalmás nem tudott pontokat szerezni.

Horváth László

A Rácalmásnak nem volt esélye az LMSK ellen

Fotó: Horváth László

Az első hely már a Kislángé, viszont a második, harmadik helyen még nagy harc várható, mivel a Lajoskomárom II. és a Nagylók egyformán 27 ponttal áll. Szintén nyitott a 4. és az 5. hely, ahol a Sárszentágota és a Kőszárhegy között dőlhet el a jobb pozíció. A sereghajtók közül az utolsó Szabadegyháza a két pontjával már nem léphet előre idén, de a két városközeli csapat, a Kulcs és a Rácalmás még igen. Utóbbiak a hátuk mögött lévő két meccsel – az egyik a Kisláng elleni elmaradt pótlás–, akár a középmezőnybe is feljuthatnak.

LMSK – Rácalmás 6-1 (4-0)

Rácalmás: Farkas - Molnár, Hornyák (Szabó 77.), Bartók, Sőregi, Horváth, Tábi, Kovács, Suplicz, Hatvany, Homolya.

Nem sikerült jól a Duna-menti csapat vendégjátéka. Az első játékrészben tetemes, négygólos előnyt harcolt ki az LMSK. A szünet után tovább folytatódott a hazai gólgyártás és egészen hatig meg sem állt. A Rácalmásnak a 75. percben adódott helyzete szépíteni Suplicz révén, ez azonban csak lelki vigaszra volt elég.

Nagylók – Kulcs 6-4 (2-2)

Kulcs: Murvai - Kis-Szabó, Godó, Szekszárdi, Ócsai, Molnár, Plézer, Horváth L., Seres (Herczog 77.), Pasqúalini, Balla.

Gólszerző: Erős (20., 60.), Killer (21.), Szabó (72.), Plézer (öngól 76.), Szekeres (81.), illetve Seres (13.), Szekszárdi (22.), Godó (49.), Pasqúalini (88.).

A 12. forduló további eredményei: Vajta – Sárszentágota 1-2, Tác-Csősz – Szabadegyháza 5-5, Cece – Kisláng 1-3, Az Alap – Dég meccset elhalasztották.