Labdarúgás

2023.10.29. 16:47

Legyőzte a Fradit a Dunaföldvár, kikapott a DFC Érden

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság dél-nyugati csoportjának vasárnapi tizenharmadik fordulójában a Dunaújváros FC az Érdi VSE otthonában lépett pályára, míg az FC Dunaföldvár gárdája a Ferencvárosi TC második számú együttesét látta vendégül.

Gál Szabolcs (b) lőtte a földváriak győztes gólját

Fotó: Molnár Gyula/Tolnai Népújság

Érdi VSE - Dunaújváros FC 4-1 (1-1)

Érdi Sporttelep, 300 néző. Vezette: Bálint Dániel (Aczél, Csákó).

Érdi VSE: Kertész F. – Szabó R., Morvai, Fülöp N., Németh G., Kincses (Juhász B. a 70. p.), Farkas B. (Kürti a 77. p.), Kertész B. (Csoma-László a 70. p.), Horváth B., Pál Sz. (Spinner a 83. p.), Monori. Vezetőedző: Ebedli Zoltán.

Dunaújváros FC: Molnár L. – Puskás G., Hompót D., Horváth M., Németh K., Stampfel (Gál B. a 77. p.), Tapiska, Hegedűs K. (Péter N. a 46. p.), Marlen (Ságodi az 52. p., helyette Zsákovics a 77. p.), Szepessy R., Bata. Vezetőedző: Dobos Barna.

Jól indult a találkozó a dunaújvárosiak számára, hiszen Hegedűs Kelemen találatával már a harmadik percben megszerezték a vezetést (0-1). Az öröm azonban nem tartott sokáig, hiszen nyolc perccel később Farkas Bálint góljával egyenlítettek a hazaiak (1-1). A szünetig nem változott az állás, pedig mind a két kapu előtt volt helyzet. A második félidő ötvennyolcadik percében Pál Szabolcs szerzett vezetést a házigadáknak (2-1). Tíz perccel később Horváth Marcell vétett öngólt (3-1). Tíz perccel a rendes játékidő vége előtt a három perce pályán lévő Kürti Zsolt állította be a végeredményt (4-1). Összességében az érdiek remek helyzet kihasználásuknak köszönhetik a háromgólos sikerüket. Vereségével a DFC továbbra is az utolsó helyen áll.

FC Dunaföldvár – Ferencvárosi TC II 1-0 (0-0)

Dunaföldvár FC Sporttelep, 400 néző. Vezette: Iványi Gábor (Jakab, Szabados).

FC Dunaföldvár: Vukman – Görög (Szedmák a 81. p.), Molnár S., Gál Sz., Frőhlich Roland (Tóth M. a 68. p.), Horváth A., Bartha L. (Ladányi P. a 92. p.), Károly B. (Dorogi R. a 81. p.), Urbán, Kun L., Ladányi V. Vezetőedző: Varga Balázs.

Ferencvárosi TC II: Radnóti – Lukács, Almássy, Shadirac, Tavares (Fenyvesi a 62. p.), Tóth A., Keita (Molnár M. a 46. p.), Ladányi G. (Berényi a 70. p.), Birkás (Serdiukov a 80. p.), Manner, Gágyor. Vezetőedző: Korolovszky Gábor.

Három nyeretlen mérkőzést követően eredménykényszerben léptek pályára az ötödik hazaiak az előttük három ponttal álló Fradi ellen. A találkozó előtt a földváriak vezetőedzője, Varga Balázs elmondta, hogy csak akkor győzhetnek, ha mindenki a maximumot nyújtja a pályán. Az első játékrészben jól működtek a védelmek, így egyik csapat sem tudott a kapuba találni. A fordulást követően nagyobb sebességre kapcsoltak a házigazdák, aminek a hatvankilencedik percben meg is lett az eredménye. A védő Gál Szabolcs találta fel magát a fővárosiak kapuja előtt és szerzett három pontot érő gólt (1-0). A folytatásban a dunaföldváriak jól tartották az eredményt, így megtörték a negatív sorozatukat.

A képre kattintva megnyílik a képgaléria: teol.hu

A forduló további eredményei: Fehérvár FC II - Paksi FC II 2-1, Kaposvári Rákóczi FC - Mohácsi TE 1888 1-1, FC Nagykanizsa - Szekszárdi UFC 5-2, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő - Bonyhád-Majos 0-1, PTE-PEAC - MTK Budapest II 1-1, Szentlőrinc - Iváncsa KSE 2-1