MÁV Előre FC Főnix elvitte a három pontot

2023.09.04. 11:33

Hajtós meccs Mezőfalván

Szorgalmasan gyűjtögették pontjaikat a Fejér Vármegyei I. osztály csapatai a harmadik fordulóban. Szinte minden találkozón az előzetesen esélyesebbnek tartott gárda örülhetett a lefújást követően. Egyedül a Sárosd – Tordas találkozó végződött csak pontosztozkodással.

Fotó: Horváth László/Dunaújvárosi Hírlap

Hajtós meccsen a tavalyi dobogós MÁV Előre gyűjtötte be a három pontot az újonc Mezőfalva otthonában

KK Grain Kft.- Mezőfalva – Máv Előre FC Főnix 0-3 (0-2)

Mezőfalva: Rakonczai - Villám, Kis, Török, Balogh, Márki, Németh, Németh, Kovács, Morár, Papp.

Cserék: Kovács, Sümegi, Kovács, Gertner, Csontos.

Máv Előre FC Főnix: Nideczki - Balogh, Tóth, Tóth, Kónya, Csiba, Bolla, Andróczi, Jungwirth, Pápai, Jófejű.
Cserék: Barsch, Adorján, Forró, Rubos, Csorba Gruber, Zólyomi.

Gólszerzők: Csiba Zoltán, Adorján Gergő, Bolla Barnabás.

A 12. percben szabadrúgásból jutottak vezetéshez a vendégek, amelyet a 35. percben újabb Főnix találat követett (0-2). A folytatásban a mezőfalvi kapus még egy büntetőt is kivédett. A jóval nagyobb játékerőt képviselő székesfehérvári gárdával szemben becsülettel küzdöttek a hazaiak, de hiába a nagy szív és az akarás, egy újabb büntető már végleg megpecsételte a hazaiak sorsát (0-3).

Villám Balázs (Mezőfalva): - Nagyon sok esetben mi adtunk gólokat és helyzeteket az ellenfelünknek és nem ők harcolták ki ezeket a lehetőségeket. Az elmúlt három mérkőzést alapul véve nem gondolnám, hogy ez a Főnix lenne a bajnokaspiráns csapat. Egy Tordas sokkal kreatívabban és összeszedettebben játszott. Még nagyon a bajnokság elején vagyunk, nem ezzel szeretnék foglalkozni, hanem inkább azzal, hogy miként fejlődik a csapat.

Pavlik József (Máv Előre FC Főnix): - Minden meccshez úgy állunk hozzá, hogy nehéz lesz. Az is figyelmeztető jel volt számunkra, hogy az Ercsi és a Tordas sem tudta megverni Mezőfalvát. Az első gólunk utána már uraltuk a játékot. Számos további helyzetünk volt, amelyekből még kettőt érvényesítettünk. Végeredményben megérdemelten vihetjük haza a három pontot.