Kézilabda

2023.05.25. 15:55

Drámai végjátékban kapott ki a DAC csapata - galériával

A bajnokság utolsó előtti fordulójában a Dunaújvárosi AC NB II-es férfi kézilabda csapata vasárnap hazai pályán szenvedett fájó vereséget az utolsó helyezett Kiskőröstől.

Borsos Roland pazar teljesítménye, tizenöt gólja is kevés volt a sikerhez

Fotó: Laczkó Izabella

DAC – Kiskőrös 31–32 (19–14)

DAC: Pilka – Domak 2, Szláma 3, Vonya 1, Bartha 1, Borsos R. 15 (1), Vajai 2. Csere: Hegedűs (kapus), Király 2 (1), Márfi 1, Priskin, Bősz, Bándi 4. Edző: Csermák Gábor.

Pazarul kezdett a DAC, 4–1 után 11–4 lett az eredmény, majd a 20. percre már 15–7 volt az állás. Hátrányát a szünetre némileg csökkenteni tudta az ellenfél, de a folytatásban is sokáig tartotta négy-ötólos előnyét az Újváros. Aztán a hajrára fordulva többet hibázott a hazai csapat, és fokozatosan zárkózott a Kiskőrös, hogy az 51. percre utolérje a DAC-ot (26–26), sőt, fordítson is. Utána rendre a Kiskőrös vezetett, a Dunaújváros meg egyenlített, a zseniálisan teljesítő Borsos Roland tizenötödik gólját követően (31–31) a győzemelért támadhatott a DAC. Azonban egy hosszú passzt Barna lefülelt, a kapuig robogott és két másodperccel a vége előtt megszerezte a vendégek sikerét jelentő gólt.

A tizedik helyen álló DAC szezonzáró mérkőzése szombaton Kalocsán lesz.