Labdarúgás

2022.10.20. 21:30

A Rácalmás első veresége

A Fejér megyei labdarúgó III. osztály Horfer Serleg csoportjának 9. fordulója csúcsrangadóján otthon veszített az eddig hibátlan és második Rácalmás az élen álló Besnyővel szemben.

Besnyő (p) jobban koncentrált a meccs végéig, így a vendégeké lett a három pont Rácalmáson

Ami a további eredményeket illeti: hatot gurított a Lajoskomárom II. alakulata a Nagylóknak. Itt még a múlt héten hathelynyi különbség volt előbbi együttes javára, a Lajoskomárom most viszont megfelezte a távolságot. Pontokat hullajtott a harmadik Alap is, valamint a nemrégiben feltámadó Kulcs szintén vesztesként hagyhatta el a pályát Rác­keresztúron. A Sárszentágota viszont javítani tudott a nyolcadik fordulós kulcsi fiaskó után.

Rácalmás–Besnyő 1–2 (1–2)
Rácalmás: Farkas – Molnár L., Hornyák (Szántó 63.), Domak, Juhos, Balogh R., Hír, Bartók (Gergelyfi 69.), Pinte (Suplicz 62.), Szeitz, Illés (Horváth R. 76.).
Szurkolói részről igencsak nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, mivel a két élcsapat randevúján fontos pontokat szerezhettek a felek. Aztán, amint a végeredmény is mutatja, ennek a vendégek örülhettek a lefújást követően.
Az első félidőben a vendégtől Dankó távoli lövése akadt meg a hazai kapu jobb felső sarkában. A rácalmásiak erős hazai támadások után a 18. percben Domak góljával egyenlítettek. A 44. percben egy bedobást követően az alászaladó rácalmási védelem miatt újra Dankó lőhetett kapura, és a labda utat is talált a hálóba. Ezzel már az első fél­időben gyakorlatilag eldőlt a három pont sorsa. A Rácalmás a második félidőben próbálta utolérni ellenfelét, de a besnyőiek jól tudták semlegesíteni a Duna mentiek próbálkozásait, így utóbbiak elveszítették veretlenségüket.

Boncz Gábor rácalmási edző így értékelt: – Sajnos nem sikerült megtartani a döntetlent. Jó mérkőzést játszottunk, és az a csapat nyert a végén, amelyik kihasználta a helyzeteit. A szünet után inkább mezőnyjáték folyt, nagyobb helyzet nélkül. A végén azonban egy nagy ziccert kihagytunk, pedig meglehetett volna a döntetlen és a vele járó pont is a csapatomnak.

MPF-Ráckeresztúr– Kulcs 3–0 (1–0)
Kulcs: Murvai (Virág 79.) – Gallai (Seres 85.), Cserkuti, Ócsai (Németh 17.), Molnár, Mácsfalvi, Godó, Völcsei, Balla (Kozma 68.), Szabó, Horváth.
Egy félidőt majdnem kibírtak beszedett gól nélkül a vizitáló kulcsiak. A 45. percben a hazai Czakó találatával mentek pihenőre a csapatok. A folytatásban Joó és Takács is betalált, így sima háromgólos győzelemmel a vendéglátó Ráckeresztúrnál maradtak a pontok.
Ócsai Norbert, a Kulcs edzője: – Jó iramú mérkőzésen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat. Rossz taktikát választottam, sajnos az egész pályás letámadást az együttesem még nem tudja helyesen játszani, így ezen a jövőben változtatni fogok. Rengeteg párharcot veszítünk el az egy az egy ellen. Természetesen a sok helyzetünk ismét megvolt, de az összes kimaradt. A játékvezetők tevékenysége mellett sem szeretnék szó nélkül elmenni. Egy lesgólt, valamint egy szabálytalan találatot ért el a hazai csapat. Megyünk tovább. Őszi célunk az első hat hely valamelyikének a megszerzése.
További eredmények: Kőszárhegy–Szabadegyháza-Sárosd II., Lajoskomárom II.–Nagylók 6–3, Sárszentágota– Cece 5–4, Vajta–Alap 3–2.