Jégkorong

2022.08.27. 07:18

A harmadik harmad döntött az UTE javára

Újpest – Dunaújvárosi Acélbikák 4-1 (0-0, 1-1, 3-0)

Pénteken este Újpesten játszotta második felkészülési mérkőzését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongcsapata. Az újvárosiak kapuját ezúttal Kovács Dávid védte. Szépszámú közönség előtt kezdődött a péntek esti előszezon-meccs. Az első húsz percben felváltva forogtak veszélyben a kapu, de két hálóőr hatékonyan tette a dolgát. A gólcsendet a 22. percben az újpestiek részéről Németh Attila törte meg, aki emberelőnyből volt eredményes. Pár perc múlva érkezett a válasz is, a DAB frissen igazolt szlovén bekkje Nejc Brus talált be Ságinak (1-1). A záró harmadban az UTE légiósai eldöntötték a találkozót. A játékrész elején a finn Henttonen váltott gólra egy emberelőnyös szituációt, majd Pereszunko növelte kettőre a hazaiak előnyét. A végén Henttonen meglőtte saját maga második, az Újpest negyedik gólját (4-1). A Niko Eronen vezette újvárosiak szeptember 1-jén a fehérvári fiatalokat fogadják hazai jégen 19.25-től.