A Rácalmás folytatta jó szériáját

2022.03.30. 20:09

Sorozatban a harmadik meccsét is behúzta és zárkózik a középmezőnyhöz

Ezen a hétvégén a meglepetés elmaradt, mert színtiszta papírforma-eredmények születtek a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság III. osztályának déli csoportjában. Gólok azért akadtak szép számban. A tizenhat csapatos csoport városkörnyéki együttesei közül a Rác­almás újabb sikerével nagyon szép és kiegyensúlyozott teljesítménnyel kapaszkodik felfelé a középmezőny alsó harmadában.

Külön dicséret illeti Boncz Gábor legénységét, hogy az őszi bajnoki zárás tizenharmadik helyéről feltornázta magát már a tizenegyedikre. Nem kis fegyvertény az sem, hogy a legutóbbi, Tác elleni győzelmükkel megelőzték a szomszédvári Kulcsot is, amely a tavaszi fordulókban viszont még egyáltalán nem szerzett pontot. Ellenben a Rácalmás zsinórban harmadik sikerét könyvelhette el.

Tác-Csősz–Rácalmás 0–4 (0–1)
Rácalmás: Tóth (Farkas 81.) – Nagy (Hatvany 67.), Szántó, Juhos, Balogh (Szabó 78.), Hír, Suplicz, Bartók, Pinte, Gergelyfi (Kovács 70.), Illés.
Nem okozott nagy fejtörést a vendég rácalmásiaknak, hogy feltörjék a táci védelmet. A 35. percben Nagy Bálint elsőként nyitotta meg a gólok sorát. A szünetet követően a 47. percben Balogh Róbert, majd a 60.-ban Bartók Norman, végül pedig a 63.-ban Nagy a második találatával fejezte be a vendégek gólgyártását.

Kulcson az a probléma, a második félidőkre mindig elfogy a csapatuk

Boncz Gábor rácalmási edző érdeklődésünkre elmondta, végig irányították a mérkőzést. Jó hangulatban, remek helyzetkihasználással futballoztak. A sikert nem kis részben az utóbbi mérkőzések teljesítményei alapozták meg. Valamint a megfelelő létszámú és minőségű kerettel tudtak eddig pályára lépni.
A mostani mérkőzés is bebizonyította, amennyiben a meghatározó játékosok alkotják a kezdő csapatot, akkor a Rác­almással komolyabban is lehet számolni. Amennyiben megmarad ez a mostani lendülete, akkor az idény végére szeretné a középmezőny stabil csapatává tenni az együttesüket.

Kulcs–Vajta II 1–5 (1–1)
(A mérkőzést Vajtán játszották.)
Kulcs: Murvai – Biró (Virág 46.), Német, Szekszárdi, Molnár, Mácsfalvi, Plézer, Horváth, Subi, Erdélyi (Kis-Szabó 46.), Balla.
Gólszerző: Balla (34.), illetve Kovács D. (26.), Kovács N. (57.), Kovács Z. (64.), Mészáros (74.), Csányi (76.).
Nem sikerült a Kulcsnak ­kikecmeregni a hullámvölgyből. A tavaszi negyedik for­duló után sem szerzett még pontot vagy pontokat a Duna menti gárda, összességében ez volt zsinórban az ötödik veresége. Pedig az őszt a kilencedik helyen fejezte be, így a szurkolók joggal várhatnák a fordulatot.
Horváth László edző a várakozáson aluli szereplés okát az edzés- és kerethiányban látja. Erről így nyilatkozott:
– A második félidőre mindig elfogy a csapat, ahogy a legutóbbi Vajta II elleni mérkőzésen is. A pihenőig jól tartottuk magunkat, azután elfáradtunk és a papírforma érvényesült – hallhattuk a vajtai kirándulás eseményeit Horváth Lászlótól.
A csoport 19. fordulójának további eredményei: Lajoskomárom II–Velence SE 0–5, Beloiannisz–Besnyő 4–2, Baracska–Nagylók 1–4, Alap–Cece 5–0, Sárszentágota–MPF Rác­keresztúr 6–2, Dég–Dinnyés 1–5.