Kosárlabda

2022.03.13. 07:00

Folytatódnak a kosarasok bajnokságai

Némi szünet után megkezdték tavaszi hadjáratukat a kosarasok, akik felemás szerepléssel indítottak. A Sárkányok U11-es és U14-es csapata győzelmeket és vereségeket egyaránt gyűjtött, az U16-os gárda azonban kettőből kettőt nyert.

Morva Dávid

U11/A – 6. forduló

Molnár Tamás edző beszámolója szerint a csapat végre teljes létszámmal tudott készülni az elmúlt időszakban, így jó előjelekkel várta a tavaszi nyitányt. Az Ugrómókusokkal szembeni találkozó első negyede még szoros volt, később azonban robbantottak a Sárkányok, és jelentős előnyt szereztek, amit aztán a találkozó végéig menedzseltek, így jelentős különbségű (78–43) győzelmet arattak.

Fotó:dragons.hu

A másik, Cápák elleni találkozó fordított előjelű volt: bár a dunaújvárosiak itt is jól kezdtek, a második negyedben ezúttal ők fagytak le, és később már nem is tudták szorosabbá tenni a találkozót.

Dunaújvárosi Sárkányok U11/A – DKKA Ugrómókusok 78–43 (17–15, 29–9, 16–16, 16–3)

Pontok: Bíró-Juhász Péter 28, Lengyel Zsombor 26, Bósa Simon 8, Homolya Gergely 4, Kifuth Anna 3, Buzási Zalán 3, Kenyér Tímea 3, Nagy Gábor 2, Kovács Szofi 1.

Dunaújvárosi Sárkányok U11/A – Alba Fehérvár Cápák 43–65 (17–6, 6–25, 8–16, 12–18)

Pontok: Lengyel Zsombor 15, Bíró-Juhász Péter 14, Mihók Mandula 7, Buzási Zalán 4, Kovács Szofi 2, Bíró Panna 1.

U14 fiú – alapszakasz II. kör 2. forduló

Az U14-es csapat már nem volt annyira szerencsés a létszámmal, mint a fiatalok, mindössze hét játékossal tudtak kiállni, így borítékolható volt, hogy a 2 pontot az ellenfél kapja meg. Ennek ellenére a fiúk derekasan helyt álltak, és a győrieket felülmúlták.

DKKA C – Dunaújvárosi Sárkányok  41–33 (2–0)

Pontok: Sötéth Ádám 13, Pölöskey András 11, Werner Péter 5, Csőregi Balázs 4, Gózon Noé, Nagy Erik, Kovács Bálint.

Dunaújvárosi Sárkányok – Győr KC B 52–29 (0–2)

Pontok: Sötéth Ádám 18, Pölöskey András 14, Csőregi Balázs 12, Werner Péter 4, Kovács Bálint 4, Gózon Noé, Nagy Erik.

U16/B – Tatabánya, Győr beszámoló

A sárkányok együttesei közül az U16-os csapat teljesített a legjobban: két meccsből kettőt nyertek a dunaújvárosiak, ráadásul mindkettőt idegenben, nagy különbséggel.

AF-Tatabányai Medvék/C – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 38–94 (8–19, 14–15, 5–26, 11–34)

Pontok: Verhóczki 34/12, Marsiske 14, Bíró-Juhász 12, Veres-Kovács 10, Kuczka 10, Hajdú 8/3, Kiss 4, Zolta 2.

Győri KC/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 38–101 (14–15, 17–23, 5–35, 2–28)

Pontok: Verhóczki 26, Hajdú 15/3, Kuczka 14, Bíró-Juhász 13, Veres-Kovács 13, Marsiske 12, Katona 4, Kiss 2, Zolta 2.