torna

2021.10.02. 14:40

Kovács Zsófia felemáskorláton második lett

Mészáros Krisztofer duplázott a tornászok Duna Aszfalt országos bajnokságán a szerenkénti döntők első napján, Tomcsányi Benedek, Kiss Balázs, Székely Zója és Bácskay Csenge is aranyérmes lett, Kállai Zoltánt pedig elbúcsúztatták.

duol.hu

Tokió, 2021. július 29. Kovács Zsófia felemáskorlát-gyakorlata a nõi tornászok egyéni összetett döntõjében, a tokiói Ariake Tornaközpontban 2021. július 29-én. MTI/Kovács Tamás

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A győri Mészáros Krisztofer duplázni tudott a tornászok Duna Aszfalt országos bajnokságának első napi szerenkénti döntőiben, igaz, a talaj mellett lólengésen Kiss Balázzsal holtversenyben lett első. Gyűrűn Tomcsányi Benedek, ugráson Bácskay Csenge, felemáskorláton Székely Zója győzött. A férfiaknál az ifi korosztályban Závory Szilárd kettő, a kadetoknál Juhász Balázs szintén két országos bajnoki címet gyűjtött be. Az ob-n elbúcsúztatták a lólengés-specialista, Világkupa-ezüstérmes Kállai Zoltánt, aki lezárta aktív pályafutását.

A szerenkénti döntők első napjával folytatódott a tornászok Duna Aszfalt országos bajnoksága nagy érdeklődés mellett a Központi Tornacsarnokban. A hölgyek felemáskorláton és ugráson, a férfiak pedig talajon, gyűrűn és lólengésen mutatták be gyakorlataikat, ahol a felnőttek mellett ugyanezeken a szereken az ifik és a kadetek is szerepeltek.

A felnőtt férfiaknál talajon a dobogó mindhárom fokára győri tornász állhatott: a pénteki egyéni összetett győztes Mészáros Krisztofer (14.250), Kardos Botond (13.950) és Tomcsányi Benedek (13.550) volt a sorrend. Lólengésen ketten lettek aranyérmesek, Mészáros Krisztofer(GYAC) és Kiss Balázs(BHSE) holtversenyben végeztek az első helyen(13.600), Vecsernyés Dávid (BHSE) pedig 13.000 ponttal bronzéremmel gazdagodott. Tomcsányi gyűrűn bizonyult a legjobbnak (13.600), mögötte Mészáros (13.450) és Dobrovitz Ádám (KSI SE, 12.600) zárt.

A hölgyeknél ugráson Bácskay Csenge (Postás SE, 14.075) nyakába került az aranyérem, klubtársa Péter Sára (13.350) második lett, míg a harmadik helyen holtverseny alakult ki az MTK Budapest két tornásza, Schermann Bianka és a pénteki egyéni összetett győztes, Böczögő Dorina között (13.300). Felemáskorláton a DKSE kétszeres Európa-bajnoka, Kovács Zsófia hibázott, így második lett (13.350) a szer Eb-ezüstérmese, Székely Zója (Postás SE) mögött, aki élete eddigi legmagasabb pontszámával (13.900) nyert. A dobogó harmadik fokára Böczögő (MTK Budapest, 12.000) állhatott.

A férfiak Duna Aszfalt országos bajnokságán a szerenkénti döntők első napján ifi korosztályban Závory Szilárd (KSI SE) két szeren, gyűrűn (12.950) és talajon (13.100) is diadalmaskodott, Molnár Botond(GYAC) pedig lólengésen nem talált legyőzőre (12.350). A kadeteknél Juhász Balázs(BHSE) talajon (14.850) és gyűrűn (14.350) győzött, míg Cserpes Ruben (GYAC;14.200) lólengésen végzett az élen.

Az eredményhirdetést megelőzően elbúcsúztatták a lólengés specialistáját, Kállai Zoltánt, aki három évtizedes pályafutást zárt le. A 71-szeres válogatott, Grand Prix-győztes tornászt a magyar válogatott tagjai mellett a BHSE elnöke, a kétszeres olimpia bajnok vízilabdázó, Gergely István, valamint a Honvéd sportigazgatója, a világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes párbajtőröző, Imre Géza, továbbá Kelemen Zoltán, a BHSE szakosztály-igazgatója köszöntötte. A Magyar Torna Szövetség részéről az olimpia, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztián, a MATSZ sportigazgatója, Altorjai Sándor, a MATSZ főtitkára és Kovács István szövetségi kapitány is gratulált.

A tornászok Duna Aszfalt országos bajnoksága vasárnap 11 órakor a szerenkénti döntők második napjával zárul.

Mészáros Krisztofer: Jó gyakorlatokat tudtam bemutatni, bár voltak hibáim: talajon csak egy sorba tudtam beleállni, lovon pedig korrigálnom kellett, tehát van még mind javítani a két aranyérem ellenére is. Gyűrűn a leugrásba kellett volna beleállni, de ez még egy új leugrás, amit be kell versenyeznem.

Kiss Balázs: Nagyon örülök annak, hogy el tudtam indulni, hiszen áprilisban volt egy bokasérülésem, ami műtéttel zárult. Ezt követően majdnem három hónapot mankóztam, utána kezdhettem csak meg a felkészülést, ennek ellenére nagyon jó eredményt értem el, hiszen sikerült győznöm.

Tomcsányi Benedek: A szombati napom jobban sikerült, mint a pénteki, mindkét gyakorlatom meg tudtam csinálni, ráadásul jól, talajon harmadik lettem, gyűrűt pedig megnyertem, jó nap volt, várom a folytatást.

Bácskay Csenge: Mindkét szern bekerültem a döntőbe, ugráson igyekeztem a lehető legpontosabban bemutatni a gyakorlataimat. Nagyon örülök, mert a második ugrásomat sikerült ellépés nélkül megcsinálni

Székely Zója: Nagyon boldog vagyok, hogy sikerült egy jó gyakit bemutatnom. Ha jól számoltam, ez az eddigi legmagasabb pontszámom, aminek azért is örülök, mert ez a kedvenc szerem.

Kállai Zoltán: Az ob pénteki selejtezője volt az utolsó verseny, ahol elindultam, ezt a döntést már az Európa-bajnokság után meghoztam edzőmmel, hiszen 37 évesen, 32 év torna után már szeretnék visszavonulni. Ez a sportág mindenre megtanított, nagyon sokat köszönhetek a tornának, rengeteg szép emlékem, eredményem van. Mindenkinek köszönök mindent, nagy öröm volt, hogy így búcsúztattak el. A tűz most is ég bennem, így nem szakadok el szeretett sportágamtól, a Honvédban edzősködöm, de a civil életben hivatásos katonaként tevékenykedem tovább.