csak szépítésre volt elég

2018.11.19. 20:27

A két, mezőfalvi gól későn érkezett

Egy fordulóval az őszi zárás előtt a Bicske változatlanul vezeti a mezőnyt a Viszló Trans megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. Mögötte a Mór és a Főnix is versenyben van a második helyért.

Nem maradtak gólok nélkül a felnőttbajnokság hét végi, 14. fordulója után sem a szurkolók. A Mór csapata kézilabda-gólkülönbséggel, 15–1-re megsemmisítette az Enyinget. Az Ercsi viszont már lecsúszott a dobogóról, hiába javított teljesítményén az utolsó körökben. A középmezőnyben még bármi lehet a sorrend. A Gárdony, a Sárosd, a Sárbogárd és az Ikarus helyezése majd csak az utolsó forduló után dől el, ahogyan a Mezőfalva, a Tordas, a Lajoskomárom, illetve a Martonvásár esetében is ez a képlet. A lista vége felé a Kislángnak, a Baracsnak és a nulla pontos Enyingnek már nem lehetnek illúziói a jobb helyezés reményében.

A kékben játszó Mezőfalva kétszer is zavarba hozta a gárdonyi védelmet a második félidőben, azonban mégsem örülhettek a pontoknak Fotó: Horváth László

A városkörnyéki együttesek közül a Baracs és a Mezőfalva is egyaránt kikapott a hét végén. A Mezőfalva egy teljes félidőt szenvedett a Szabadegyházán megrendezett – pályájukat két mérkőzésre eltiltotta a fegyelmi bizottság, kettőt pedig felfüggesztettek – Gárdony elleni találkozón.

Mezőfalva – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2–4 (0–4)

Vezette: Reinicz, Nagy, Gere.

Mezőfalva: Tóth – Balázs, Facskó (Bozoki M. 65.), Sági, Márki (Németh 27.), Paget, Sági, Mekota, Godslove, Bozoki D.

Gárdony: Nyári – Balogh, Rodenbücher, Czifra (Somogyi 71.), Radics, Király, Balogh (Pinczési 63.), Csehi, Varga, Fekete (Kónya 87.), Fodor.

Gólszerző: Facskó (63.), Sági (65.), illetve Fodor (24.), Radics (28.), Fekete (39.), Balogh (42.).

Az első játékrészben jó helyzetkihasználással, jelentős előnyre tett szert a Gárdony. A 24. percben Fodor huszonöt méteres bombája csapattársának lábán irányt változtatva jutott a mezőfalvi kapuba, 0–1. A gól után négy perccel szögletből Radics fejese növelte a gárdonyiak előnyét, 0–2. Az első negyedórában a Mezőfalva is okozott néhány izgalmas pillanatot, de a helyzetek kimaradtak. A félidő vége előtti percekben újabb két találatot vittek be a vendégek. Először Fekete kapott remek labdát tisztán, középen, Tóth kapusnak esélye sem volt védeni, 0–3. Sőt, a 42. percben Tóth túlságosan kinn állt a háló előtt, így a gárdonyiak utolsó támadásában Balogh emelhette át a labdát felette, 0–4.

A szünet után magára találó vendéglátók a 63. percben tizenegyeshez jutottak, amelyből Facskó értékesítette a büntetőt, 1–4. A továbbra is „pihenős játékot” játszó Gárdony mellett újabb gólnak örülhettek a mezőfalvi szurkolók. A 65. percben Sági középen kiugrasztotta testvérét, Rolandot, aki egészen a kapuig vezetve a labdát az elvetődő Nyári mellett megszerezte a Mezőfalva második találatát, 2–4. A hátralévő időben mindkét oldalon adódtak ziccerek, de a végeredményen ez már nem változtatott.

Baracs – Tordas 0–1 (0–1)

Baracs: Boldog – Fülöp (Varga 64.), Rezes (Badi 64.), Prókai (Mazán 74.), Bartók, Tóth (Nagy 79.), Szili Sz., Éliás (Kiss 76.), Ásványi, Parádi.

Gólszerző: Csányi (42.)

A 14. forduló további eredményei: Ercsi Kinizsi – Sárosd Kronos Sport 4–1, Sárbogárd – Ikarus-Maroshegy 2–0, Főnix – Bicske 0–0, Mór – Enying 15–1, Martonvásár – Lajoskomárom 2–2.

1. Bicske 13 10 2 1 45–12 32

2. Mór 12 9 2 1 46–16 29

3. Főnix FC 14 9 2 3 38–15 29

4. Ercsi Kinizsi 13 8 1 4 29–21 25

5. Gárdony-Agárd 13 7 0 6 25–20 21

6. Sárosd 13 6 3 4 24–15 21

7. Sárbogárd 13 6 3 4 25–21 21

8. Ikarus-M.hegy 12 6 1 5 21–15 19