Kézilabda

2024.03.10. 07:30

Rátaláltak a helyes útra, a Budaörsöt is legyőzte a Kohász (képgalériával)

Nem túl magas színvonalú, ám annál küzdelmesebb mérkőzésen a DKKA női kézilabdázói szombaton este kétgólos sikert arattak hazai pályán a Budaörs ellen.

Óriási fordulattal, örömkézilabdát játszva nyert a DKKA

A K&H liga 25. fordulójából előrehozott mérkőzést rendezték meg szombaton, amit az ellenfé kezdett jobban. Igaz, a 6, percig csak két gólig jutottak, ezzel szemben a Kohász egyig sem – nem csoda, hogy már ekkor időt kért a szakvezetés. 3-3-nál sikerült egyenlíteni, de aztán megint kettővel ellépett az ellenfél. Borgyos a félidő derekán ismét egálra hozta a meccset 6-6-nál, sőt a csapat tovább folytatva remek játékát, már 8-6-ra vezetett. A Budaörs nyolc perc gólképtelenség után volt újra eredményes, de a szünetre a DKKA mehetett előnnyel.

A második felvonás elején a hazai hibák ára ismét az ellenfél egyenlítése volt a 40. percre, 15-15. A folytatásban mindkét csapat sok hibával játszott, de óriási csata zajlott a pályán. A hazai kapuban Wéninger sorra szállította a bravúrokat, s előtte a védelem is jól dolgozott, s ugyan elől továbbra sem volt ilyen hatékony a gépezet, ennek ellenére az utolsó tíz percnek háromgólos előnnyel vágott neki a DKKA. 22-20-nál percekre befagyott az állás, aztán Debreczeni-Klivinyi az 58.-ban üres kapus góllal ismét egyre hozta fel övéit. Ráadásul Paróczy kihagyott egy büntetőt, de szerencsére a Wéninger helyére érkező Oguntoye is bravúrral védte Pálos-Bognár hetesét. Húsz másodperccel a vége előtt pedig Szalai eldöntötte a meccset.

DKKA – Budaörs 23–21 (14–12)

DKKA: Oguntoye – Agócs 2, Trawczynska 3, Borgyos 5, Paróczy 2, Szalay B. 3, Sallai N. 1. Csere: Wéninger (kapus), Nick 2, Moreno, Bouti 1, Sztanó, Török F. 1, Lakatos P. 1, Arany 1, Gajdos 1. Edzők: Paic Róbert, Virág Roland.

Budaörs: Vártok R. 1 – Szabó-Májer 3, Gergely-Zsigmond 2, Gorilska, Hudák 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Szabó A. Csere: Mistina (kapus), Schneider 4 (1), Uhrin 2, Szekerczés, Pálos-Bognár 3 (1), Vártok T., Szövérdffy-Szabadfi 2. Vezetőedző: Buday Dániel.

Hétméteresek: 3/1, illetve 3/2.

Kiállítások 4, illetve 6 perc.

– Igen küzdelmes mérkőzés volt, nagyon sok hibával játszott mindkét csapat.

Ami nálunk a kapusteljesítmény mellett kiemelendő, az a kiváló védekezés, amit a huszonegy kapott gól is mutat

– mondta értékelésében dr. Paic Róbert.

Hozzátette, támadásban sokszor pontatlanok voltak és kapkodtak. Az utolsó percekben volt egy kis szerencséjük is.

– Nagyon örülünk ennek a két pontnak, ami még igen sokat fog érni a végelszámolásnál.

Próbálunk tovább dolgozva még több pontot gyűjteni, de ez egy óriási löketet kell adjon nekünk.

– Nem feltétlen a játék minősége, hanem a győzelem.

Buday Dániel: – Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzést játszottunk. A problémáinkat továbbra sem tudjuk megoldani, kevés gólt lövünk idegenben. A kapusteljesítmény és a védekezés rendben volt, de több játékosunk adós maradt a jó teljesítménnyel, a gólokkal.

Wéninger Alexa nagyon sokat tett hozzá a sikerhez
Fotó: Fotó: Laczkó Izabella

Az ötven százalék feletti hatékonysággal záró Wéninger Alexa a siker egyik fő leletéteményese szerint kapkodva kezdtek, amit az ellenfél kihasznált. Negyed óra után tudtak megnyugodni, akkor rendezték a sorokat.

– Védekezésben óriásit küzdöttünk, rengeteget tudtak segíteni nekem a lányok, ezért lehetett ilyen a teljesítményem.

Most rátaláltunk egy jó útra, mindenképpen ezen kell tovább menni egymást bátorítva, élvezve a kézilabdát.

– Ezen a meccsen is jelen volt, hogy egyként bátorítottuk egymást, egyként dolgoztunk, s ez lehetett a kulcsa a sikerünknek – hangsúlyozta a DKKA kapusa.

6.Moyra-Budaörs Handball187110492529-3715
7.DKKA187011466547-8114