2015.03.15. 18:25

A dunaújvárosi vízilabdás lányok a döntő pillanatokban hibáztak a Szentes ellen

Hazai pályán szenvedett két gólos vereséget a Dunaújvárosi Főiskola VE női vízilabda együttese szombaton a Szentes ellen, így egy fordulóval a középszakasz vége előtt eldőlt: a lányok a harmadik helyen végeznek, így játszaniuk kell majd az elődöntőért.

Úgy vágott neki a meccsnek Mihók Attila gárdája, hogy az Eger ellen (14-14) megóvott találkozó pontjairól nem született döntés. A rangadót megtekintette Merész András, a felnőtt válogatott szövetségi kapitánya is.

Dunaújvárosi Főiskola – Hungerit-Szentes 6-8 (2-2, 1-1, 1-3, 2-2)
DFVE: Kasó – Szilágyi 2, Menczinger, Gurisatti, Horváth B. 2, Garda, Brávik. Csere: Barna (kapus), Slagter 1, Ziegler, Huszti, Vályi V., Mchunu, Vályi F. 1. Vezetőedző: Mihók Attila.
Szentes: Bolonyai – Hevesi, Van Der Sloot 1, Miskolczi 1, Bujka 3, Kövér-Kiss 3, Pengő. Csere: Győri, Farkas, Rácz, Gémes. Vezetőedző: Tóth László.
Gól emberelőnyből: 12/3, illetve 10/3.
Gól ötméteresből: 1/0, illetve 2/2.

A félidőig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a döntő a harmadik felvonás volt, ekkor 3-3 után zsinórban három szentesi gól született, s ezzel az előnnyel a rutinos vendégek végig jól sáfárkodtak, akik a dunaújvárosiak fő fegyverének számító gyors lefordulásokat is rendre meg-akadályozták.

A vereség azt jelenti, hogy a Szentes lett a második és jutott be az elődöntőbe. Pontszámban még beérhetjük őket, de az egymás elleni eredmény nekik kedvez.

Tóth László: – Nagyon jól játszottunk, ez az a védekezés, amelyre szükség van az ilyen meccseken. A ritmus, a sebesség, az elszántság olyan volt, mint az Olympiakosz elleni Euroliga-meccs első három negyedében, ez biztató.

Mihók Attila: – A számok hűen tükrözik, hogy mi történt: jobb, precízebb volt a Szentes. A döntő pillanatokban hibáztunk, ők jobban lőtték a fórokat, ennyi. Tekintettel arra, hogy csapatom javarészt utánpótláskorú játékosokból áll, előfordul ez a hullámzás, a meggondolatlanság, kell egy-két év, ami hoz annyi rutint, hogy az ilyen meccseken igazán esélyünk legyen. Persze amennyiben találkozunk még a Szentessel, nem feltartott kézzel állunk ki ellenük.

1. UVSE-Centrál 9 9 0 0 131- 64 27

2. Szentes 9 7 0 2 94- 70 21

3. DFVE 9 5 1 3 108- 70 16

4. BVSC 9 3 0 6 77- 97 9

5. Eger 9 1 1 7 95-125 4

6. Szeged 9 1 0 8 66-145 3