wimbledon

2018.07.04. 18:57

Federer 35 pontot nyert meg zsinórban

A címvédő Roger Federer könnyed, háromjátszmás mérkőzésen jutott a wimbledoni nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójába.

Switzerland's Roger Federer reacts after winning against Slovakia's Lukas Lacko during their men's singles second round match on the third day of the 2018 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 4, 2018. Federer won the match 6-4, 6-4, 6-1. / AFP PHOTO / Oli SCARFF / RESTRICTED TO EDITORIAL USE

Forrás: AFP PHOTO

Fotó: Oli Scarff

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes svájci világsztár szerdai második körös összecsapásán a szlovák Lukas Lackóval találkozott, s úgy győzött, hogy az első szett végétől a harmadik közepéig adogatóként egymás után 35 pontot nyert meg.

A női mezőnyben a tavaly döntős amerikai Venus Williams az elveszített első felvonás után mindössze egy játékot engedélyezett a román Alexandra Dulgherunak, míg a játéknap talán legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a cseh Karolina Pliskova 74 perc alatt, két játszmában győzte le a kétszeres GS-bajnok fehérorosz Viktorija Azarenkát.