A Rácalmás, a Kulcs rúgott gól és pont nélkül végzett

2022.04.19. 19:12

Kevés izgalom akadt ebben a fordulóban

A Fejér megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának élén álló Belo­iannisz újabb győzelemmel gazdagodott a hétvégi, 22. fordulóban. Legnagyobb riválisától, a második Velencétől hozta el a pontokat úgy, hogy a négy gólból kettőt ellenfele játékosa rúgott be. A diadalhoz néha szerencse is kell!

Rácalmás (kékben) legközelebb, otthon a Ráckeresztúr ellen javíthat Fotó: Horváth László

A Vajta II csak a Baracskával szembeni elmaradt mérkőzés miatt csúszott le a dobogóról, így a Sárszentágota a saját mérkőzésének behúzásával rövid ideig joggal birtokolhatja a harmadik helyet. A Kulcs Alapon próbált gólt lőni, de nem ment a csapatnak. A másik körzetünkhöz tartozó csapat, a Rácalmás pedig a sok kihagyott helyzettel magát verte meg Nagylókon. Besnyőn a tizenegy játékossal felálló Dég a 9–1-es hazai vezetés és a két kiállítás után a 61. percben elfogyott.

Alap – Kulcs 2–0 (1–0)

Alap: Szopori – Bölcskei, Vargyas, Dombi, Kaszás, Lakatos, Bölcskei, Bauer, Bauer, Kaszás, Takács. Csere: Major, Cseke, Kiss, Fenekes, Szalai.
Kulcs: Murvai – Godó, Völcsei, Cserkuti, Molnár, Mácsfalvi, Pinczés, Erdélyi, Balla, Lencsés, Gászler. Csere: Biró, Seres, Simon, Plézer, Horváth, Kis.
Gólszerző: Kaszás (40.), Kiss (92.).
A találkozóról Horváth László kulcsi tréner adott tájékoztatást.
– Jól kezdtünk, sorra dolgoztuk ki a helyzeteket, amik azonban rendre ki is maradtak. A hazai csapat ajándék szabadrúgásból szerzett vezetést. A második félidőben teljesen beszorítottuk a vendéglátókat. Ennek ellenére egy kontratámadásból a mérkőzés végén megszerezték a második gólt is a hazaiak. Sajnos a jó játékunkkal kikaptunk. Tanulság, gól nélkül nem lehet győzni! Egyébként meg kívánom jegyezni, helyzetünket a kritikán aluli játékvezetés is rontotta.
Nagylók – Rácalmás 2–0 (1–0)
Nagylók: Leszák – Berényi, Szekeres, Kovács, Szekeres, Killer, Killer, Kulcsár, Szabó, Varga, Kovács. Csere: Varga, Határ, Varga, Hechlov­szki, Virág.
Rácalmás: Tóth – Szántó, Hatvany, Juhos, Nagy, Balogh, Suplicz, Kovács, Bartók, Gergelyfi, Illés. Csere: Farkas, Szabó, Fodor, Pinte.
Gólszerző: Killer (30.), Kovács (60.).
A mérkőzést a vendégek szemszögéből Boncz Gábor rácalmási edző értékelte lapunknak.
– A kiegyenlített találkozón bennünk maradtak a lehetőségek. Sajnos a csapat összeállítása sem a legideálisabban alakult, ugyanis abban a műszakbeosztások, valamint a húsvét is közrejátszott. A Nagylók jobban koncentrált, szabadrúgásból és egy középen vezetett támadásból szereztek két szerencsés találatot.
További eredmények: Besnyő – Dég félbeszakadt, Vajta II – Baracska elmaradt, Cece – Sárszentágota 0–3, Velence – Beloiannisz 2–4, Ráckeresztúr – Tác-Csősz 5–0, Dinnyés – Lajoskomárom II 3–4.