DTSE: két arany, egy ezüst a mérleg

2021.05.15. 16:30

Három dobogós helyezés a velencei szezonnyitóról

Május 8-án Velence adott otthont az idény első ranglista-pontszerző triatlonversenyének, a My 575 Challenge Rövidtávú Amatőr Kupának. A Dunaújvárosi Triatlon Sportegyesület (DTSE) ötfős különítménye remek eredményekkel tért haza az Északi Strandról.

A DTSE legjobbja, Füzesy Dávid 2 óra 1 perc 19,8 másodperc alatt teljesítette a távot (1,5 km úszás, 44 km kerékpár, 10 km futás) ezzel a férfi abszolút kategóriában a második helyen ért célba, saját korcsoportját (A 25-29) pedig megnyerte. A férfiaknál 16. helyen zárt Kovács Ákos Flórián, aki kategóriájában (A 45-49) a legjobbnak bizonyult. A dunaújvárosiak legfiatalabb versenyzője Burkovics Márton az 55. helyen végzett, korcsoportjában (A 18-24) az 5. pozíciót szerezte meg. Hegedűs Attila az összetettben a 79., míg kategóriájában (A 45-49) a 13. helyen fejezte be a szezonnyitó seregszemlét. Somogyvári Ákos pedig teljes férfi mezőnyt tekintve a 110., míg korcsoportjában (45-49) a 22. helyen futott be Velencén.

Somogyvári Ákos, Füzesy Dávid, Kovács Ákos Flórián, Hegedűs Attila, Burkovics Márton, Forrás: DTSE