megyei harmadosztály

2021.03.23. 21:14

Mácsfalvi négyese hozta a kulcsi sikert

A Fejér megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjában a 12. fordulóval kezdődött a tavaszi szezon.

A nagyvenyimi Kántor Tamás (középen felugorva) fejes gólja végérvényesen megpecsételte Cece sorsát

Fotó: Horváth László / Dunaújvárosi Hírlap

Meglepetés az élmezőnyben nem született, a Nagyvenyim továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát. Nyomában hat ponttal lemaradva a Besnyő gárdája áll. A dobogón harmadik a Sárszentágota.

A középmezőny elején nagyobb a tömörülés. A Rácalmás a hétvégén nem játszott, így a Kulcs Dég elleni győzelmével a 4. helyre ugrott. Szorosan követi a Duna mentieket a Vajta II és a még pihenő Rác­almás. Jelen pillanatban Alap, Lajoskomárom II, Dég és Cece a derékhad, a végeken a Nagylók és a Beloiannisz próbál jobb pozíciót kiharcolni. Összességében tehát a tavasz sem múlik el izgalmak nélkül ebben az osztályban sem.

Nagyvenyim – Cece 3–0 (2–0)

Nagyvenyim: Szikszai, Ferenc, Palkovics (Kovács K. 21. p.), Reith, Papp (Tamás 84.), Fazekas (Pasqualini 67.), Biró (Gaszler L. 72.), Kántor, Dorogi, Kis, Freud (Csizmadia 82.).

Az első félidő 23. percében a cecei kapus, Király balszerencsés kirúgása került Kis elé, aki kihasználva a helyzetet, megszerezte a hazai vezetést. A 40. percben egy tizenhatoson belüli szabálytalanságért a vendéglátók rúghattak büntetőt. A tizenegyesből a korábbi gólszerző Kis volt ismét eredményes, 2–0.

A szünetet követően néhány vendégfellángolás és elhaló kontra mellett tovább tartott a hazai nyomás. A 49. percben végérvényesen megpecsételődött a Cece sorsa. A sokat hibázó védelem nem tudta tartani a nagyvenyimi rohamokat, így Kántor a harmadik góllal gyakorlatilag pontot tett a találkozóra.

– Egy kicsit több maradt a mérkőzésben, mint ami még belefért volna. Kezdésnek azért mindig jó a három pont – értékelt a találkozó után Gászler Ferenc nagyvenyimi tréner.

Szintén jól szerepelt a Kulcs együttese a hétvégén, amely Dégen zsebelte be a három pontot. Az első félidő parádés játéka után a másodikban biztonsági focira váltott Horváth László legénysége.

Dég – Kulcs 3–4 (2–3)

Kulcs: Kolmankó – Godó, Gallai, Ócsai, Szekszárdi, Molnár (Bíró 84.), Mácsfalvi (Seres 90.), Plézer (Németh 46.), Fehér, Erdélyi (Posch 46.), Balla.

Gólszerző: Fehér (öngól 22.), Tóth (32., 76.) Mácsfalvi (14., 25., 43., 85).

További eredmények: Sárszentágota – Beloiannisz 5–2, Nagylók – Besnyő 3–8, Vajta II – Alap 4–2, a Rácalmás – Lajoskomárom II találkozó elmaradt.HL