Rácalmási egység kapta a Kolonics vándorserleget

2018.08.07. 22:58

Dunaferr SE kajak-kenusai számos érmes helyezéssel zárták az ob-t

A hét végén fejeződött be Szolnokon a serdülő, ifjúsági, valamint U23-as kajak-kenu magyar bajnokság, amelyen a Dunaferr SE versenyzői több érmes helyet is szereztek, a Rácalmás SE képviselői pedig a dobogó legfelső fokára is felállhattak. A Bucsi testvérek győzelmükkel a Kolonics vándorserleget is megnyerték.

Az ifi C-2 500 méteren nyertes rácalmási Bucsi Bálint és Bence különdíjban is részesült Fotó: KGYA

A múlt heti serdülő országos bajnokság után ezúttal az idősebb korosztály versenyeinek adott otthont a szolnoki kajak-kenu pálya. A verseny célja nem csak a magyar bajnoki érmek megszerzése volt, ugyanis egyben válogató regatta is volt a hétvégi, az EORV (Európai Olimpiai Reménységek Versenye) csapattagságért is hajtottak a versenyzők. A Dunaferr SE fiataljai is ennek tudtában szálltak vízre, és a szakmai ülés előtt reménykedhetünk, hogy Mányi Zsófi és Boldis Csenge is tagja lehet a magyar válogatott keretnek.

A megmérettésen a Dunaferr SE versenyzői számos dobogós helyezést értek el, Mányi Zsófia és Boldis Csenge mellett érmet szerzett még Slihoczki Ádám, Árva Bálint, Rónai Márton, valamint Perger Máté is A dunaújvárosi bajnoki győzelem ezen a versenyen ugyan elmaradt, de bízunk Zsófi és Csenge EORV szereplésében, ahol talán a lányok megszerzik országunknak a legfényesebb érmet.

A Dunaferr SE eredményei.

K-1 női serdülő U16 200 méteer: 9. Boldis Csenge.

K-1 női serdülő U15 200/2000 m összetett: 9. Decsi Dorina.

C-1 férfi U 23 200 méter: 4. Slihoczki Ádám.

K-1 női ifjúsági 200 méter: 2. Mányi Zsófia, 9. Székely Dorka.

K-2 női ifjúsági 200 méter: 7. Székely Dorka, Szilágyi Dóra (VVSI).

C- 2 férfi U23 1000 méter: 5. Kállai Róbert Gida (MTK), Kovács Máté, 7. Slihoczki Ádám, Szőke Attila (Lágymányos).

K-2 női ifjúsági 1000 méter: 2. Mányi Zsófia, Boldis Csenge. K-2 női serdülő U15-ös korosztály 1000 méter: 5. Kálovics Adél (Kanizsa), Decsi Dorina.

C-1 férfi ifjúsági 500 méter: 9. Pető Ákos.

C-1 férfi U23 500 méter: 3. Slihoczki Ádám. K-1 női ifi 500 méter: 2. Mányi Zsófia.

K-2 női ifjúsági 500 m.: 3. Mányi Zsófia, Boldis Csenge.

K-1 női serdülő U16 2000 méter: 4. Boldis Csenge.

C-1 férfi serdülő U15 2000 méter: 10. Sitkei Noel.

K1 3x200 méteres váltó U15-U16: 2. Árva Bálint, Rónai Márton, Perger Máté.

K2 500 méter U15: 5. Perger Máté, Rónai Márton.

K2 1000 méter U16: 7. Decsi Márk, Bucsi Dániel (Rácalmás).

A hagyományokhoz híven idén is hazavihette a Kolonics György emlékére létrehozott vándorserleget az ifjúsági C-1 500 méter, valamint C-2 500 méter nyertes egysége.

A 2018-ban az alapítvány által létrehozott jövő reménységei program egyik támogatottja, Zombori Dominik (NKM Szeged) nyert egyesben Kocsis Ádám és Zupkó Balázs Péter előtt. Párosban pedig a rácalmási egyesület kiválóságai, Bucsi Bálint és Bucsi Bence diadalmaskodott Szolnokon, megelőzve a szegedi és paksi egységet. A vándorserleget az alapítvány elnökétől, Csabai Edvintől vehették át az ebben a külön elismerésben is részesült fiatalok.