Vízilabda

2023.11.08. 20:02

Bevették Eger várát, legyőzték a bajnokot

A női vízilabda-bajnokság szerda esti mérkőzésén a Dunaújváros igen értékes, Egerben aratott győzelemmel hangolt a pénteki Magyar Kupa elődöntőre.

Dobi Dorina nagyon gólerősen játszott, öttel zárt

Fotó: Nemzeti Sport/Szabó Miklós

Az előző szezon két döntőse az új szezonban először mérte össze erejét, igaz, mindkét oldalon voltak változások a keretben.

- Két bajnoki találkozónk van még az idei esztendőben, két nagyon komoly ellenféllel szemben. A Dunaújváros ellen egyértelműen nem mi vagyunk az esélyesek, Parkes Rebecca nagyon hiányzik a csapatból, őt nem lehet pótolni. Meglátjuk, hogy a lelkesedésünkkel és küzdeni tudásunkkal meddig jutunk. Egy dolog azonban egyértelmű: nekünk májusra kell a formát időzíteni, addig sok idő van, sok munka vár ránk. Ezek a találkozók is segítenek abban, hogy az élcsapatokhoz érjünk a végelszámolásnál - idézte dr. Sike József egri vezetőedzőt a klub honlapja.

A két fél a Bajnokok Ligájával hangolt a szerdai összecsapásra, a DFVE óriásit játszva csak egy góllal kapott ki hazai medencében szombaton a címvédő spanyol Sabadelltől, míg az Eger a Ferencvárostól szenvedett 18-7-es vereséget.

Eger - DFVE 9-12 (1-3, 2-3, 4-3, 2-3)

Eger: Torma - Katona, Szilágyi 1, Weston 1, Lendvai 2, Bódi 1, Szellák 2. Csere: Borsos, Kárpáti, Keserű 1, Sóti, Szűcsné, Pogonyi 1. Vezetőedző: dr. Sike József.

DFVE: Maczkó - Kardos D. 2, Garda 1, Mahieu 1, Szabó 2, Dobi 5, Kardos L. Csere: Eikel (kapus), Somogyvári, Jonkl, Horváth 1, Pál, Lovász. Vezetőedző: Vad Lajos.

Gól emberelőnyből: 4/9, illetve 4/5.

Gól ötméteresből: 1/1, illetve 1/1.

Kardos D. akcó- és Dobi emberelőnyös góljával kettővel elléptek a vendégek, három perc után aztán Szellák vette be volt csapata kapuját, majd a kimaradó helyzetek után Szabó állította vissza a különbséget a negyed vége előtt. A folytatás eleinte a kimaradt lehetőségekről szólt, aztán Jonkl harcolt ki büntetőt, Garda pedig nem hibázott, 1-4. Egy újabb kimaradt egri lehetőség után aztán Horváth tovább növelte a vendégek előnyét. Az Eger nem roppant meg, és "életjeleket" kezdett mutatni, miután két emberelőnyt is gólra váltottak, 3-5. A játékrész végén aztán megint a DFVE jött Kardos D. révén.

A térfélcserét követően ismét feljött kettőre az Eger, két perc múlva aztán megint négy lett a dunaújvárosiak fórja, 4-8. Sajnos a hullámzás folytatódott, és megint a hazaiak tudtak eredményesebbek lenni, hat perc után ismét megfelezték hátrányukat, sőt, Somogyvári büntetőt érő szabálytalansága után - amivel cserével kipontozódott - már csak egy volt a DFVE előnye, 7-8. Aztán Mahieu a legjobbkor villant, előbb kibrusztolt egy kiállítást, majd góllal fejezte be az előnyt - fontos momentum volt.

A záró etap majd' feléig a védelmek és a kapusok jeleskedtek, Torma és Maczkó egyaránt ötven százalékos hatékonyság felett teljesített. A gólcsendet Szabó törte meg, majd Szilágyi duplázásánal jeleskedett a vendég hálóőr, aztán Lendvai fórból sem tudott neki betalálni. Ellenben Dobi beragasztott újabb találata már megint a plusz négyet jelentette két és fél perccel a vége előtt, 7-11. Aztán, hogy mégse dőlhessünk teljesen hátra, Weston és az utolsó percre fordulva Bódi is gondoskodott, 9-11. Azonban a DFVE itt megállította az egri felzárkózást, majd amolyan csattanóként még Dobi szerzett újabb találatot.

Sikerével Vad Lajos csapata pontszámban beérte az Egert és az UVSE-t és feljött a negyedik helyre. azonban utóbbiak egy meccsel kevesebbet játszottak.

A folytatásban ismét nem sok pihenő jut a lányoknak, ugyanis pénteken 18 órától a Magyar Kupa budapesti elődöntőjében a Ferencvárossal játszanak (az M4 élőben közvetíti a meccset).