Foci

2015.10.25. 19:53

Megyei I.: az élen a helyzet változatlan

Fejér megyei I osztályú labdarúgó bajnokság 12. fordulójában helyet cserélt a tabellán az Ercsi és a Sárszentmiklós.

Káldor András

Ercsi-Mezőfalva 2-0 (0-0)

Ercsi, 200 néző

Vezette: Jakab Zoltán

Ercsi: Hodula - Gróf, Kővári L., Rapai, Szalánczi - Varga K. (Drapcsik), Hosszú, Kondreska (Nagy R.), Ivacs - Flórián (Kovács P.), Sárdi (Cseppen). Vezetőedző: Gróf András

Mezőfalva: Papp Z. - Cséplő, Szabó Cs., Huber, Boros B. - Nagy M., Balázs, Móricz (Benczik), Szili Z. (Huszár) - Mekota, Balogh I. Vezetőedző: Masinka László

Gól: Kővári L. (69.), Nagy R. (79.)

Jók: Gróf, Kővári L., Hosszú, Nagy R. ill: Szabó Cs., Huber, Boros B.

Alacsony színvonal jellemezte az első játékrészt. Veszélyesebbek voltak a vendégek, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Hasonlóan kezdődött a második félidő is , enyhe mezőfalvi fölénnyel. A 60. perc környékén magára talált a Kinizsi, elfáradt a Mezőfalva és innentől kezdve nem férhetett kétség a hazai sikerhez. A 69. percben Kővári László fejelt 10 méterről gólt egy szöglet után. 1-0. A 79. percben Nagy Richárd Benjamin emelt 7 méterről a jobb felsőbe. 2-0, Az Ercsi hatodik bajnokiját nyerte meg zsinórban.

Puskás FC III-Bicske 4-3 (4-0)

Felcsút, 150 néző

Vezette: Pekker Bálint

Puskás FC III: Zelena - Nagy S. (Kóbor), Szabó D., László (Sebján), Mérten (Nagy B.) - Sipos, Heitler (Boros F.), Gálos, Mezőssy Komáromi (Harangozó), Tóth A. Vezetőedző: Sípos Zoltán

Bicske: Bognár D.- Máté, Bajrami (Fehér), Molnár N., Oláh - Jaklin, Sólyom, Kovács A. (Bosnyák), Jelinek - Szarvas, Jakab. Vezetőedző: Nyigri Richárd

Gól: Mezőssy (3., 14.), Heitler (8.), Tóth A. (21.) illetve Bosnyák (56.), Szarvas (75.), Jelinek (89.)

Jók: Nagy S., Szabó D., László, Gálos, Mezőssy illetve Bosnyák, Szarvas

Már az első félidőben eldőlt a mérkőzés, bár a szünet után a felcsúti gárda öt kapufát lőtt, szinte mindenki gól akart lőni, de ez kis híján megbosszulta magát, mert a vendégek háromszor betaláltak. Abszolút megérdemelt győzelmet aratott a Puskás III, de dicséret illeti a Bicske együttesét is, mert nem adta fel, és az utolsó percig küzdött az egyenlítésért.

Martonvásár-Polgárdi Vertikál 3-2 (3-1)

Martonvásár, 100 néző

Vezette: Wehovszky Gergő

Martonvásár: Nagy Gy. - Szilágyi (Szigeti), Radics, Bognár K. (Neuvert), Magyar B. - Kővári F., Udvaros, Hernádi, Bozsó (Horváth Zs.) Berczi, Molnár A. (Elek). Vezetőedző: Patkós Csaba

Polgárdi Vertikál: Molnár B. - Benis (Bodolai), Kuti (Schultz), Ősz, Nemes - Csizmadia G., Kosztolányi, Radács, Bencze - Borostyán, Farkas D. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Gól: Magyar B. (11., 19., 30.) illetve Kosztolányi (45., 90.)

Jók: Magyar B. (a mezőny legjobbja) illetve Kosztolányi

A 11. percben a 16-os vonalánál egy nagy bedobás után a gólhelyzetben levő Udvaros Zsoltot lerántották, a büntetőt Magyar Balázs a jobb sarokba rúgta. 1-0. A 19. percben baloldali akció végén a beadást a vendégkapus Magyar B. elé öklözte, aki 10 méterről nem hibázott, az üres kapu közepébe passzolt. 2-0. A 30. percben a 16-osra betörő Bozsó Ferencet gázolták el, a megadott 11-est Magyar B. pimasz módon a kapu közepébe emelte 3-0. A 45. percben Szilágyi Imre lökte fel kicsit felelőtlenül a büntető területen belül Kosztolányi Bencét. A 11-est a sértett értékesítette. 3-1. A 60. percben a Polgárdi jutott ismét büntetőhöz, amelyet Nagy Gyula jó irányba vetődve hárított.

A hajrára belelkesedő vendégek a lefújás előtt kozmetikáztak az eredményen, egy előre ívelt labdánál a kapus elszámolta magát a felső lécről lecsorgó játékszert Kosztolányi passzolta a hálóba egy lépésről. 3-2.

Szár-Lajoskomárom 3-2 (1-0)

Bicske, 100 néző

Vezette: Závotka Csongor

Szár: Szabó D. - Nyitrai (Orbán D.), Rada (Pozsgai), Szabó T., Haász (Krautszíder) - Boros Z. (Szekeres), Géber, Juhász A., Fenyvesi V.- Németh E. (Tamás), Mecséri. Vezetőedző: Lacza Albert

Lajoskomárom: Kajári - Szakáts, Vései, Kovács L., Szili B. (Berta) - Tulok, Kövecses, Csulik (Kunos), Cseke Reichardt, Csizmadia R. (Sonkoly) Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Németh E. (38., 56), Géber (68.) illetve Reichardt (65., 79.)

Jók: Németh E., Géber, Fenyvesi V. illetve Reichardt, Vései

A 22. percben Fenyvesi Vikor-Boros Zoltán-Németh Erik volt a labda útja, a háromszögelés után utóbbi. 8 méterre a kaputól ajtó-ablak helyzetben mellé lőtt. A 38. percben Nyitrai Róbert cselezgetett, 22 méteres lövését, Kajári Gergely kiejtette, Németh E. lecsapott rá, és 4 méterről a kapuba lőtt. 1-0. A 43. percben Némethet felvágták a 16-oson belül, azonban Boros büntetőjét Kajári hárította. Az 56. percben Boros ugratta ki Némethet, aki 9 méterről kilőtte a hosszú sarkot. 2-0. A 65. percben Krautszíder Ákos szabálytalankodott a 16-oson belül, Reichardt Bálint értékesítette a büntetőt. 2-1. A 70. percben Nyitrai szögletét a hossz oldalon érkező Németh 4 méterről fejelte a hálóba. 3-1. A 80. percben Kövecses Imre szabadrúgása után Reichardt Szabó Dánielt megelőzve fejelt a kapuba. 3-2.

Sárszentmiklós_Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 1-3 (0-2)

Sárszentmiklós, 150 néző

Vezette: Stumpf Tamás

Sárszentmiklós: Deák M. - Gráczer G., Kőkuti, Tóth Zs., Hegedűs Gy. (Sükösd) - Nagy K. (Németh K.), Lajtos (Bíró) ,Gráczer Bence, Gráczer Bálint - Bezerédi, Nagy Á. (Demeter). Vezetőedző: Vezetőedző:Sárai György

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Viniczai - Szabó G., Pribék, Pápai, Ambrus H. (Klauz)- Janovics, Meggyes D. (Balogh B.), Pleszkán (Bogács), Vámosi (Jakab A.) - Bognár Gy. (Nagy D.), Sowunmi A. Vezetőedző: Zimmermann Tamás

Gól: Bezerédi (49.) illetve Pleszkán (2., 38.), Meggyes D. (54.)

Kiállítva: Sowunmi A. (56.)

Jók: Gráczer G.,Bezerédi illetve Viniczai, Meggyes D.

A 2. percben a jobb oldalon Vámosi Dávid futott el,az alapvonalról belőtte a labdát és a védők között Pleszkán Tibor előre vetődve 5 méterről a sarokba fejelt. 0-1. A 38. percben baloldalról, a 16-os magasságában bedobást végeztek el a vendégek. A labda átszállt a védők felett és a hosszú oldalon Pleszkán a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 0-2. A 49.percben, az addig is erőszakosan futballozó Bezerédi egy szép csel után 14 méterről védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 1-2. Nem tartott sokáig az öröm, mert az 54. percben ismét a hazaiak hálójában kötött ki a labda. A jobb oldalról begurított szögletet 17 méterről Meggyes Dávid lőtte a bal alsó sarokba. 1-3. A következő percben Sowunmi Attila szabálytalanságért sárga lapot kapott, majd szövegért begyűjtötte a másodikat is és villant a piros lap. A megfogyatkozott vendégcsapat azonban visszaverte a sorozatos hazai támadásokat. A mérkőzés további részében is változatos játékot láthatott a közönség és a kapusok több esetben bravúrral hárítottak.

Iváncsa-Tordas 6-1 (2-0)

Iváncsa, 150 néző

Vezette: Hajdu Balázs

Iváncsa: Vörös T. (Gábor) - Mondovics, Aradi (Márki), Nagy A., Bartha (Serfőző) - Facskó, Balogh L., Berényi (Nédó), Sinka (Csikesz P.) Fodor, Szauter. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Tordas: Heim - Endrefalvi, Bajzát (Suha), Kun, Kőszegi - Bakos, Szmok, Hadnagy Cs. (Szabó T.), Farkas Zs. - Vörös F., Madaras. Vezetőedző: Hámori György

Gól: Balogh L. (4., 82., 84.), Facskó (22.), Berényi (57.), Mondovics (68.) illetve Szmok (60.)

Jók: Fodor, Balogh L., Mondovics, Serfőző, illetve Szmok, Madaras

A 2. percben Nagy Attila 25 méterről lövése a felső lécen csattant. A 4. percben Facskó József ment el a baloldalon, beadását Balogh László a jobb alsó sarokba fejelte. 1-0. A 22. percben Facskó lépett ki a védők között, és a kinn álló Heim Attila felett a hálóba emelt. 2-0. Az 57. percben Berényi Balázs két vendégvédő bizonytalanságát kihasználva a kimozduló Heim lábai között a kapuba gurított. 3-0. Majd a 60. percben Szmok Gergely szép gólt lőtt 16 méterről. 3-1. A 68. percben Balogh L. ment el a baloldalon, beadását a hosszú oldalon érkező Mondovics Dávid higgadtan a kapuba passzolta. 4-1. A 82. percben Serfőző Milán indította Baloghot, aki a bal összekötő helyéről nagy gólt lőtt. 5-1. Két perccel később Balogh L. a félpályáról indulva, lefutva az egész vendég védelmet kilőtte a jobb alsó sarkot. 6-1.

Mór-Velence FQL System 0-1 (0-0)

Mór, 200 néző

Vezette: Rózsa József

Mór: Kiss M.- Szabó B., Hahn, Végvári, Tar B. Gál D., Petruska, Kőbányai, Mayer (Klémán M.) Handl, Kaszás (Osgyán). Vezetőedző: Horváth Zoltán

Velence FQL System: Puhnyák - Totsche, Kanyó, Ambrus S., Bognár I. - Kovács K., Schäffer, Gulyás-Kovács (Csikesz Z.), Varga Z. (Király P.) - Tóth A. (Szalai P.), Király J. Vezetőedző: Pavlik József

Gól: Király P. (78.)

Kiállítva: Ambrus S. (90.)

Jók: Hahn, Végvári, Osgyán illetve Puhnyák, Kanyó, Király P.

Kiegyenlített erők küzdelmét hozta az első játékrész, mindkét oldalon kevés gólszerzési lehetőséggel. A második félidőben a hazaiak döntésre szerették volna vinni a dolgot és ennek szellemében is játszottak, kontráikban állandó volt a gólveszély A folyamatos játék kialakulását mindkét csapat időben igyekezett széttördelni. Az 56, percben Osgyán Máté lövését Puhnyák János mentette bravúrral, majd Hahn Gergő közeli fejesét mentették a gólvonalról a vendégvédők. A 78. percben egy élesen kapu elé belőtt labdát a üresen maradt Király Péter közelről gólra váltott. 0-1. A 90. percben Ambrus Sándort kiállították. Egyenlő erők küzdelmében kiegyenlített küzdelmében, egygólos mérkőzésen a hazaiak számára, ugyanúgy benne volt a győzelem pakliban, mint a vendégekében, de a döntetlenre mindenképpen rászolgáltak volna.

Tudósítók:

Flórián Gábor (Ercsi), Süle Barna (Martonvásár), Sípos Zoltán (Felcsút), Nédó Géza (Pusztavám), Szántó Gáspár (Sárszentmiklós), Lacza Albert (Szár), Mézner László (Mór), Gémesi Zsolt (Iváncsa)

Összeállította: Káldor András

Győzelem tíz forduló után

Pusztavám-Sárosd 2-1 (0-0)

Pusztavám, 100 néző

Vezette: Altorjay Áron

Pusztavám: Kiss V. - Rozembaum, Kertai, Klein, Czéh (Rácz) - Magosi, Nagy G. (Netzkár), Jullich (Veress), Molnár A. - Zóka, Molnár D. (Fülöp, Katóka) Vezetőedző: Kocsis Jenő

Sárosd: Kiss N. - Arany, Falvai, Somogyi Sz., Rauf R. (Kargl) - Meszlényi, Rottmann (Béki), Dvéri Zs. (Truszek), Vinkler (Ladányi) Tornyai T., Tiber Sz. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gól: Molnár A. (51.), Katóka (55.) illetve Kargl (60.)

Jók: az egész hazai csapat, ill. Rottmann., Dvéri Zs., Tiber Sz.

Az első félidőben a Sárosd többet birtokolta a labdát, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A Pusztavám a kontrákra épített, csatárai néhány alkalommal el is jutottak a kapuig, de támadásaikban nem volt átütő erő. A második félidőt góllal kezdte a vendéglátó gárda, a 48. percben a Sárosd kapujától 19 méterre szabálytalankodtak a vendégvédők. A megítélt szabadrúgást Molnár Antal ballal rálőtte, egy védőn megpattant, s a labda a bal kapufa belső oldaláról a hálóba perdült. 1-0. Az 54. percben középen a szünetben beállt Katóka Richárd jó ütemben kapott egy kiugratást, elviharzott a védők mellett, jobbal lőtt és védhetetlenül a kapu közepébe vágta a labdát. 2-0. A 60. percben szépített a Sárosd. A jobbösszekötő helyén Ladányi Balázst jó ütemben kiugratták, Kerti Zsolt és Czéh Milán közös erővel buktatták. A megítélt büntetőt Kargl Balázs értékesítette. 2-1. A gól után nagyon rákapcsolt a vendégcsapat, sorra alakította ki helyzeteit, de ezek közül egyiket sem sikerült gólra váltania. A Pusztavám nagyon lelkesen, önfeláldozóan játszott, és az utolsó percekben két is gólt szerezhetett volna. A Sárosd a látottak alapján legalább az egy pontra rászolgált volna.