2006.09.05. 02:28

Savanyú a szőlő

Dunaújváros - Terjedelmi okokból egy tudósítás nem lehet bőbeszédű. A visszatekintésben pótolható mindaz, ami fontos. Túlzás nélkül: vasárnap első osztályú szintű mérkőzést láttunk.

Mórocz Zsolt

A győri Integrál-DAC edzője, Nagy László szó szerint ezt nyilatkozta: Egy nagyszerűen játszó Kohászt vertünk meg. Tárgyilagosan bevallom, hogy a vendégek az első félidőben megnyerhették volna a mérkőzést. Hasonlóan, csak más előjellel értékelt a Kohász labdarúgóinak mestere, Ivan Katalinics. Az első félidőben nem használtuk ki a helyzeteinket. Szünet után pedig érthetetlenül visszaálltunk.

Nos, mindkét edző ugyanúgy látta a találkozót. A mérkőzés első felében a több rutinos labdarúgóval - Vasas, Baumgartner, Herczeg, Imrik, Korsós, később Da Silva - felálló, az NB I-be tartó DAC csak szenvedett. A Kohász egyszerűen lefocizta a győrieket. Akár 1-3, 1-4 is lehetett volna a részeredmény negyvenöt perc után. De maradt az 1-2. Több, ordító lehetőséget hagytak ki a dunaújvárosi labdarúgók: Riedl, Hoffmann helyzete, szintén Riedl dörgő kapufája, Tóth fejese nagyszerű sanszot jelentettek. Egészen a 65. percig remekül futballozott a Kohász. Ekkor következett a visszaesés. Hogy miért, azt majd a szakemberek kielemzik. Könnyedén átszaladt az Integrál a (talán elfáradt?) Kohászon. Vigaszt jelent valamennyire az a tény, hogy egy semleges néző rendkívül jól szórakozott volna a lelátón. Erre mondják: savanyú a szőlő. De az egygólos (4-3) vereség ellenére továbbra is látszanak a csapat értékei. Persze Katalinics mester azt is tudja, mik a hibák. Ezeknek kijavítására a szombati (16.30 óra) Mosonmagyaróvár elleni találkozó jó alkalmat ad. Remélhetően felépül Vaskó József, és a válogatottjában szerepelt Miro is pályára lép. (Mindketten nagyon hiányoztak vasárnap.) Viszont biztos, hogy eltiltás vár a kiállított Máté Gábor kapusra, aki a 90. percben a tizenhatoson kívül kézzel ért a labdához.