2006.08.26. 02:29

A vége könnyed lett

Dunaújváros - A Dunaferr NK - Karpati női kézilabda-csapatok mérkőzésével tegnap megkezdődött a második Kulcsár Anita Emléktorna. Az első félidőben akadozott a hazaiak játéka, de végül biztosan nyertek.

Mórocz Zsolt

A mérkőzést meglepően kevesen tekintették meg, pedig az autóbalesetben két éve elhunyt Kulcsár Anita a közönség kedvence volt. Ennek ellenére a hangulatra nem lehetett panasz, hiszen a dunaújvárosi B közép elszántan verte dobjait, és a tagok a hangszálaikat sem kímélték.

A mérkőzés színvonala azonban az első perctől kezdve jó indulattal is közepes volt. A Dunaferr támadásban kapkodott, és talán ezért, sok technikai hibát vétett. Az első gólt az első hetesből a harmadik percben a vendégek szerezték meg, míg a Dunaferr első találatát az emléktornán Laluska a negyedik percben érte el.

A Dunaferrből egyébkéánt hiányzott a válogatott Ferling Bernadett, aki a mérkőzés napjára belázasodott, és a szerb légiós, Obucina, aki sérüléssel bajlódik. Talán a hiányuk is belejátszott abba, hogy a dunaújvárosiak eleinte egyáltalán nem találták a ritmust. Még szerencse, hogy az ukrán bajnokság ötödik helyezettje sem nagyon villogott. Ha már szóba kerültek a vendégek: meglepő volt, hogy nem az egykori szovjet-ukrán kézilabdát jellemző hatalmas játékosokkal érkeztek, hanem kimondottan kecseseknek tűntek az ukránok - az elődökhöz viszonyítva mindenképpen. No, de foglalkozzunk a meccsel: mivel mindkét csapat gyengélkedett, teljesen érthető volt, hogy a 11. percben mégcsak hat gól született (2-4). Azután a folytatásban a Dunaferr teljesítménye feljavult, a 16. percben Gerstmár révén - először a meccsen - megszerezte a vezetést (5-4). A folytatásban a hazaiak már kezükben tartották a találkozó irányítását, és a félidő végére ötgólos előnyt szereztek (12-7). Az utolsó percekben a piros-fehér híveknek csak az okozott izgalmat, hogy Pigniczki egy ütközés után a parkettán maradt, de végül is nem volt nagy a baj.

A második játékrészben azután már csak a Dunaferr volt a pályán, és végül tizennégy gólos győzelmet aratott (25-11). Folytatás ma délben a Győr ellen.

Jegyzőkönyv

Dunaferr NK - Karpati Uzsgorod (Ungvár)25-11 (12-7)Dunaferr Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

Dunaferr: Sirina - Lovász 2, Őri 6/3, Gerstmár 3, Balogh 2, Laluska 5, Vincze. Csere: Ungureanu, Hoffmann (kapusok), Gáspár 2, Pigniczki, Kovács A. 1, Nagy I., Borbás 4. Edző: Kovács Péter.

Karpati: Kocurova - Shukal 1/1, Skunzak 2, Soskida, Vdovichenko 1, Kiselova 1, Olkhovsky. Csere: Vetoshkina (kapus), Nazarenko 1, Shklyaruk 2, Gordienko, Gonchhyarova 3/3, Moiseinko, Gurkivska. Edző: Victor Ryabik.

Kiállítások: 4, illetve 10 perc.

Hétméteresek: 3/3, illetve 5/4.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-1, 8. perc: 2-2, 16. perc: 5-4, 27. perc: 11-7, 40. perc: 15-8, 55. perc: 22-10.