2015.09.27. 19:07

Gyirmót-DPASE: vereség a stadionavatón

Gyirmót - A Merkantil Bank Liga NB II nyolcadik fordulójában nem tudta folytatni három hete tartó jó sorozatát a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata. Az újvárosiak az új gyirmóti stadion avató mérkőzésén szenvedtek kétgólos vereséget.

Gyirmót FC Győr – Dunaújváros PASE 2-0 (0-0)
Gyirmót, 3500 néző. Vezette: Oláh Gábor (Pápai, Máyer).
Gyirmót FC Győr: Rusák - Nagy S., Lázár P., Balogh B., Présinger – Kiss M. (Tóth N. a 85. p.), Paku (Horváth A. a 69. p.) – Vass P., Madarász, Bori (Beliczky a 72. p.) – Simon A. Vezetőedző: Bene Ferenc.
Dunaújváros PASE: Szűcs – Lorentz, Gengeliczki, Koszó – Villám, Jakab (Sórón a 82. p.), Petneházi, Melczer, Czár – Eppel, Magasföldi (Orosz a 62. p.).Vezetőedző: Artner Tamás.

Az ünnepélyes megnyitót követően hazai helyzetekkel indult a találkozó. Bori lőtt a kapu fölé, majd Paku labdája kerülte el a kaput. A tizedik percben Vass lövését védte Szűcs. Nem sokkal később Jakab jobb oldali beadása után Magasföldi lőtt kapu fölé. A harmincötödik percben Eppel lőtt a bal kapufa mellé.

A térfélcserét követően Paku erős lövését tolta kapu fölé Szűcs. Az ötvenhatodik percben megszerezték a vezetést a hazaiak. A lendületesen előretörő Pakut buktatták a tizenhatos vonalán. A megítélt szabadrúgást Kiss Máté lőtte kapuba (1-0). Nyolc perccel később már kétgólosra nőtt a házigazdák előnye. Vass csapott le szemfülesen egy labdára, majd higgadtan a kimozduló Szűcs lábai között a bal alsó sarokba lőtt (2-0). A lefújás előtt Vass ugratta ki remekül Simont, akinek lövését bravúrral védte Szűcs.

Bene Ferenc: – Nagy taktikai csatát vívott a két együttes. A második félidei agresszívebb, gólratörőbb játékunkkal nyertünk. A nagyszerű csapatmunkának köszönhetjük a három pontot.

Artner Tamás: – Gratulálok a játékosaimnak, akik remekül futballoztak ezen a mérkőzésen. Teljes mértékben ült, amit elterveztünk. Csak azért nem tudtunk nyerni, mert a gólhelyzeteink kimaradtak.

A nyolcadik forduló további eredményei: Soroksár – Szigetszentmiklós 4-0 (2-0), Kisvárda – Budaörs 4-2 (3-1), Szeged 2011 – Mezőkövesd 0-1 (0-0), Soproni VSE – Zalaegerszegi TE 1-2 (0-0), FC Ajka – BFC Siófok 2-1 (0-0), Szolnoki MÁV FC – Balmazújváros 3-0 (2-0), FC Csákvár – Vác FC 2-1 (1-0)

1. Gyirmót Fc 8 5 2 1 14- 7 17

2. Mezőkövesd 8 5 2 1 13- 6 17

3. ZTE 8 5 1 2 15- 6 16

4. Szolnok 8 4 1 3 14-10 13

5. Budaörs 8 4 1 3 15-15 13

6. Csákvár 8 4 0 4 14-13 12

7. Balmaz Kam. 8 3 3 2 8- 9 12

8. Kisvárda 8 3 2 3 14- 9 11