2011.03.26. 03:29

Csodák nincsenek

Dunaújváros - Az OB I-es jégkorong-bajnokság döntője tegnap harmadik összecsapásához érkezett. A Sapa Dunaújvárosban is legyőzte a DAB-ot, így nagyon közel került a bajnoki címhez.

Dunaújvárosi Hírlap

A találkozó elején egyből belekezdett a Sapa, beszorította a hazaiakat. Ennek ellenére a 3. percben Metcalfe a dunaújvárosiaknak szerzett vezetést. Nem sokat kellett a Volán egyenlítésére várni, két perc múlva Johansson volt emberelőnyben eredményes.

Ezúttal feltűnt, hogy mind gondolkodásban, mind korcsolyázásban gyorsabbak voltak a fehérváriak, mint a DAB játékosai. Az első tíz percben alig jutott be a hazai gárda az ellenfele harmadába, de a vezetést csak a 14. percben tudta megszerezni a fehérvári csapat - ismét Johansson talált be.

A játékrész során csak felvillanásai voltak az Acélbikáknak, jobbára védekeztek, viszont az is igaz, amikor megjelentek Hetényi kapuja előtt, akkor általában komoly helyzetet dolgoztak ki. A 20. percben például Galanisz szinte az üres kapura adott le lövést, azonban Hetényi visszavetődve, óriási bravúrral hárított.

A második harmad nagyon rosszul kezdődött a DAB számára, hiszen a fehérváriak már a 35. másodpercben növelték az előnyüket: ki más lőtte volna a gólt, mint Johansson. A gól után a Sapa uralta a játékot, a 28. percben úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, mert a vendégek újabb gólt szereztek Ladányi révén. Azonban egy perc múlva Kiss Ákos és Pavuk gyönyörűen játszott össze, és az utóbbi visszahozta a dunaújvárosi reményeket (2-4). A hazaiak ettől a góltól lendületet kaptak, több veszélyes támadást vezettek. Ezután újra a fehérváriak akarata érvényesült, a DAB kontrákra kényszerült, viszont ezekben az ellentámadásokban többször is benne volt a gólszerzés lehetősége. Két perccel a harmad vége előtt megpecsételődni látszott a hazaiak sorsa, mivel emberhátrányból ismét eredményes volt a Volán: Mihály talált Sevela kapujába (2-5).

A befejező játékrész gól adok-kapokja után 7-4-re nyert a Sapa, és ezzel 3-0-ra vezet az összesítésben. Ha ma a Fehérváron 18 órakor kezdődő meccset a Sapa megnyeri megvédi bajnoki címét.