2009.09.19. 02:28

Újra van csapatunk

Dunaújváros - Fontos mérkőzés várt tegnap a dunaújvárosi női kézilabdázókra, meg kellett szerezniük az első győzelmüket. Nagyszerű játékkal ez sikerült is a mieinknek.

Jankó Árpád

Dunaújváros: Győri - Balogh 10 (4), Gáspár 2, Jókai 3 (1), Sári 5, Ferling 4, Nagy I. 5. Csere: Pisák (kapus), Radulovics 4, Takács D. 2, Erdősi 1, Takács F. 3, Berta, Felső. Edző: Rapatyi Tamás.

Hunnia: Makarenko - Kolos 3, Németh 2 (1), Kuprichenkova 3 (1), Forgács 1, Barna 6 (2), Selenka. Cs.: Koszó (kapus), Nagy I. 3, Tamás K. 2, Takács 3, Nagy A., Tamás M. Edző: Varga Márta.

Hétméteresek: 6/5, illetve 7/4.

Kiállítások: 10, illetve 10 perc.

Fantasztikus hangulatban várta a közönség a dunaújvárosi csapatot. A hangszórón felhangzott az újra itt van a nagy csapat... dallama. A hazai lányok arcán látszott az elszántság és a koncentráltság. Radulovics Bojanát pedig hatalmas vastapssal köszöntötte a hazai publikum. Az ünnepi hangulathoz párosult a dunaújvárosi csapat remek játéka is. Hamar jelentős előnyt szereztek Ferlingék (10-5). Hiába erőlködött a kemény és kellemetlen fiatal vendégcsapat, ezúttal a nagy akarással játszó Dunaújváros könnyedén fölénybe került. Az első félidőt 21-12-re fejezte be Rapatyi Tamás együttese, és ez figyelemre méltó eredmény, hiszen nagyon sok találatot értek el a lányok.

A hazai csapat pazar játéka fordulás után is folytatódott (24-14). Balogh Bea káprázatosan játszott, de szinte kivétel nélkül mindenki extázisban kézilabdázott. A játék öröme és a várható győzelem sugárzott a hazai arcokon. Hiába kért időt a Hunnia edzője, a Dunaújváros megállíthatatlanul kézilabdázott. Ferling kínai figurából dobott gólja már megalázta az ellenfelet. Egyre nőtt a hazaiak előnye, és az 54. percben már 36-19-re vezettek a mieink. Fantasztikus volt tapasztalni azt, hogy a dunaújvárosi csapat világsztárjai, hogy hozzák fel a mellettük játszó fiatalokat. A csarnok vastapssal köszönte meg ezt a nagyszerű játékot, és az utolsó percben már felállva tisztelgett Radulovicsék teljesítménye előtt.