Ország-világ

2020.07.04. 18:15

Újabb hírhamisítási botrányba futhatott bele az MSZP

A Kínából érkező berendezések az Állami Egészségügyi Ellátó Központ raktárába kerülnek.

Egyre több jel mutat arra, hogy az MSZP pártközpontjából irányított Hírklikk.hu hamis híreket jelentetett meg, ismét a járványhelyzettel összefüggésben -írja a Magyar Nemzet.

Ezúttal egy Németh Károly nevű férfi állt elő azzal a mesével, hogy az általa képviselt cég importál Kínából egy olyan, koronavírustesztek elvégzésére alkalmas gépet, amely a piacon kapható eszközökhöz képest feltűnően olcsó és kiemelkedően hatékony, ám a kormányzat nem élt a lehetőséggel, mert nem tudott volna „saját zsebre is dolgozni”. Németh Károly az interjúban több olyan szakembert is megnevezett, akikkel a berendezésről tárgyalt, például Merkely Bélát, Müller Cecíliát, Jakab Ferencet és Szlávik Jánost.

Eddig az érintettek tagadták a Magyar Nemzetnek, hogy valaha is találkoztak volna Németh-tel. Az MSZP ismét politikai haszonszerzésre használja a koronavírust.

A Kínából érkezett egészségügyi szállítmányok magyarországi landolásukat követően először vámraktárba kerültek, ezt követően pedig azonnal betárolásra kerültek az Állami Egészségügyi Ellátó Központ raktárában – válaszolta a Magyar Nemzetnek az Információs- és Technológiai Minisztérium.

A Magyar Nemzet azért volt kíváncsi az egészségügyi szállítmányok sorsára, mert nemrég az MSZP pártközpontjából vezérelt Hírklikk.hu-n megjelent interjúban egy Németh Károly nevű férfi azt állította: „négy olyan szállítmány volt, amit nagy csinnadrattával bemutattak a magyar népnek, de egyáltalán nem pakolták ki”, a szállítmányok „továbbmentek”.

Valószínűleg nem ez az egyetlen információ, amely nem fedi a valóságot Németh Károly állításai közül.

Mint ismert, a Hírklikk.hu-ra pénteken reggel kikerült egy interjú, amelyben Németh azt állítja, hogy ő a Norcros Hungary Kft. tanácsadója és számos szakembert, valamint a kormányzatot is megkereste azzal, hogy megbízója új típusú, a koronavírus kimutatására alkalmas eszközöket importálna Kínából.

Ezek olcsóbbak és hatékonyabbak a jelenlegi eszközöknél. Többek között azt állította a gépről, amelynek sem a gyártóját, sem a típusát nem nevezte meg, hogy

  • a berendezés nyolcezer euróba kerül, egy tesztcsík tizenegy euró;
  • „Svájc, vagy Spanyolország, illetve az Egyesült Államok közkórházai tíz-, százezer számra rendelik a műszert”;
  • „nem egészen tíz perc alatt kézbe adjuk az eredményt. Mi azt is képesek vagyunk kimutatni, ha valaki korábban már átesett a vírusfertőzésen – ezt a ma forgalomban lévő masinák nem tudják”;
  • „Kínában készül, de a konstrukció német. Ezt a masinát az AIDS felismerésére fejlesztették, de amikor jött a Covid–19, akkor átkalibrálták a műszert.”
  • A Magyar Nemzet kérdéseket küldött Jakab Ferenc professzornak, a Pécsi Tudományegyetem virológus szakértőjének, hogy véleménye szerint létezik-e egyáltalán ilyen gép a piacon.

    Németh Károly azon állításáról is megkérdeztük, amely szerint a „tanácsadó” beszélt vele a gépről. Németh egyébként azt állította, hogy a cége által forgalmazott eszközről beszámolt Müller Cecíliának, Merkely Béla professzornak, és „Szlávik doktornak”.

    A tanácsadó szerint azonban nem lett semmi az üzletből, mert túl olcsóak voltak az általuk forgalmazott gépek. – Megveszik majd a 16 milliós kínai gépet, azon lehet saját zsebre is dolgozni – mondta Németh Károly. Lapunk Jakab Ferencnek, Merkely Bélának és Szlávik Jánosnak is kérdéseket küldött, de jelen cikk megjelenéséig nem voltak elérhetőek.

    Mint azt a Magyar Nemzet kiderítette, Németh Károly történetével több probléma is van, az ügy az MSZP szakmányban végzett álhírgyártásának újabb állomása lehet. Korábban a párt által terjesztett propagandavideóról derült ki, hogy az ott mentőként bemutatott Németh Athina még csak nem is egészségügyi szakdolgozó, állításai pedig nem állták ki a valóság próbáját.

    Az MSZP ekkor már hetek óta emberek állítólagos halálából próbált politikai hasznot húzni a koronavírus-járványt és a pandémia nyomán keletkező félelmet kihasználva.

    A Norcros Hungary Kft.-t idén május 11-én alapították, ami azért is furcsa, mert az interjúban a Németh Károly által említett miniszterelnöki maszkátvétel időpontja március 24-e.

    Eddig valamennyi érintett cáfolta, hogy bármiféle kapcsolatfelvétel lett volna Németh Károly és a nevezett személyek között. Sem Kásler Miklós miniszter, sem Horváth Ildikó egészségügyi államtitkár nem kapott írásos megkeresést az említett cégtől és Németh Károlytól sem.

    Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet ügymenetkövető rendszerében és a levelezéseiben sincs nyoma a kft.-nek. Müller Cecília országos tiszti főorvos nem dicsérte senkinek a műszert, így a cikkben nyilatkozó Németh Károlynak sem, és nem is látta a berendezést.

    Hírlevél feliratkozás
    Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

    Rovatunkból ajánljuk

    További hírek a témában