Kézilabda

2022.04.26. 20:29

Fölényes sikerrel folytatta a DAC

Három hét szünetet követően szombaton ismét pályára lépett az NB II.-es férfikézilabda-bajnokság délnyugati csoportjában a DAC együttese. Csermák Gábor csapata a Fradi fiataljait győzte le magabiztosan úgy, hogy csak nyolc mezőnyjátékossal tudtak kiállni.

Takács Ádám volt a legeredményesebb hét góllal Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Ferencváros U23 – DAC  17–28 (8–13)
DAC: Imre, Pilka, Pap (kapusok), Király 3, Boros R. 4, Takács 7, Domak 4, Jovics 2, Borsos M. 5, Bartha 1, Vajai 2.
Az első félidő derekán még a Fradi vezetett 7–6-ra, majd egy időkérést követően a DAC nagyon összekapta magát, és egy 7–1-es rohammal a szünetre már magabiztos előnnyel mehetett a csapat. A második félidő elején sem adták alább kiváló játékukat az újvárosiak, tíz perc alatt, Takács négy góljának is köszönhetően egy 7–2-es sorozattal nyitottak, így 10–20 után már semmi nem fenyegette a DAC fölényes sikerét. Az együttes a negyedik helyen áll a tabellán, tizenhat meccsén szerzett húsz pontjával.