labdarúgó-bajnokság

2021.10.18. 20:06

Kiszakadó mezőfalvi gólzsák, értékes előszállási győzelem

A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság II. osztály déli csoportjában a kilencedik fordulóban otthon botlott a Baracs. Az Előszállás nagy küzdeni akarással és kitűnő játékkal nyert a második fél­időben. A Nagyvenyim ötven perc után elfáradt a Mezőfalva ellen, s végül nyolcat kapott Bakos János legénységétől.

Az adonyi együttes most gól nélkül szerzett egy pontot, győzelmük esetén pont megelőzték volna a Seregélyest Fotók: Horváth László

A Nagykarácsony második vereségét is elszenvedte, ezúttal a Szabadbattyán örülhetett a meccs végén. Mergl István csapata így már nyolc ponttal van lemaradva a Vajtától, amelyre sokáig szorosan tapadtak. Egyedül az Adony–Seregélyes-találkozón nem született találat.

Baracs – Előszállás 2–3 (2–2)

Baracs: Vaszócsik – Hepp, Balogh (Nagy D. 68.), Killer (Szurma 46.), Wolf, Mészáros, Badi, Kiss, Palkó, Huber, Salamon.

Előszállás: Nagy – Németh F. (Németh L. 86.), Kovalov­szky (Reichardt 86.), Béres, Czifra, Bognár (Csuka 46.), Kercza, Szalai (Balogh N. 88.), Mekota, Bozsoki, Romhányi.

Az előszállási Bozsoki József (j) gólja döntött a három pont sorsáról

A 10. percben Badi húzta meg a jobb szélét a támadásnak, de lövése kapu mellé ment. Válaszul vendégszögletből Balogh küldte a felső léc fölé a labdát. A 18. percben erős előszállási roham mellett Mekota szögletből fejelt találatával szerzett vezetést Masinka Csaba csapata. A 22. percben ismét Mekota zörgette a hazai hálót, akit középen játszottak meg az előszállásiak. A gólokra a 37. percben Killer révén érkezett válasz, a kirohanó kapus felett átívelve fejezte be akcióját. A 45. percben egy bedobásból Mészáros bombája hozta vissza a baracsi szurkolók reményeit és az állást 2–2-re.

A második félidő 50. percében Bozsoki kilépett a védők mögül, és okosan átemelte a labdát a kapus felett. Ezzel el is dőlt a találkozó.

Salamon Miklós edző, Baracs: – Egy szerencsés oldalsó átemelés, ami talán beadásnak készült, hozott győzelmet a vendégeknek. Az első félidőben az Előszállás dominált, még az egyenlítésünk ellenére is. Mivel eléggé fáradtnak tűntek, a szünet nekik kedvezhetett jobban, azonban hiába voltunk erősebbek fizikálisan, és hiába szorítottuk be őket az utolsó fél órában, mi nem érvényesítettük a további helyzeteinket. Sajnáljuk az elvesztegetett pontokat és gratulálunk vendégeinknek.

Masinka Csaba edző, Előszállás: – Végig kiegyenlített küzdelem volt. Az utolsó húsz percben visszaálltunk védekezésre, mert a Baracs nagyon igyekezett behozni a lemaradását. Jól játszottunk és taktikailag is helyes megoldást választottuk. Bozsoki gólja a javunkra alakította a végeredményt, aminek nagyon örülünk, értékes győzelmet arattunk.

Nagyvenyim – Mezőfalva 0–8 (0–1)

Nagyvenyim: Németh – Kovács D., Török, Fazekas (Palóka 19.), Józsa, Biró, Tóth (Dorogi 72.), Fehér, Kis, Freud (Áldott 72.), Gászler (Fekete 43.).

Mezőfalva: Kovács – Sági, Balázs, Balogh I. (Kovács K. 64.), Török, Balogh D., Bakos (Tábi 70.), Deli (Csvercskó 70.), Czári (Takács 70.), Sümegi, Csontos.

A mezőfalvi Sági József háromszor is zörgette a nagyvenyimi hálót

A 22. percben büntetőhöz jutott a Mezőfalva, amit Sági magabiztosan lőtt be. Az 53. percben ismét Sági akciójából növelték az előnyt. A 61. percben Czári lerántásáért Fehért kiállították, így a Nagyvenyim tíz emberrel folytatta a védekezést. A szabadrúgást Balázs kapufára lőtte, de a visszapattanót Török postázta Németh kapujába. A 64.-ben Balázs fejese, a 68.-ban Kovács gólja, a 71.-ben Sági, a 78.-ban Balogh és végül Kovács labdája jutott a nagyvenyimi kapuba.

Kis Norbert, Nagyvenyim: – Ötven percig bírtuk a nyomást és még helyzetünk is volt. Sajnos ebbe a meccsbe nem egészen úgy álltunk bele, mint a korábbiakba. Az a szív, amivel eddig nagyobb ellenfelet is le tudtunk győzni, most hiányzott. Ígérjük szurkolóinknak, ilyen játékot még egyszer nem fognak látni tőlünk.

Bakos János edző, Mezőfalva: – Megbeszéltük, ha sokat járatjuk a labdát, el fognak fáradni a venyimiek, s lesz hely a csatároknak. A taktikai felállásban biztonsági formációt játszottunk. A négy védő előtt volt egy elősöprögető, majd négy középpályás és éknek egy csatár. Arra törekedtünk, az elején ne kapjunk gólt. Az eredmény tükrében jó taktikát választottunk.

Szabadbattyán – Nagykarácsony 3–1 (1–0)

Nagykarácsony: Miklós – Fülöp, Kovács D., Kovács R. (Rácz 89.), Simon, Éliás, Huszár, Kőkuti, Szabó (Wadolowski 82.), Berta, Rezes (Csicskovics 82.).

G.: Méreg (20.), Bindics (82.), Németh (93.), ill. Huszár (66.).

Adony – Seregélyes 0–0

Fotók: Horváth László

Adony: Sátor – Budai, Fábián, Tamon, Virág, Szántó (Mónos 85.), Varga, Kőkuti, Nebucz, Tatár (Glonczi 65.), Balogh (Kaló 73.).

További eredmények: Vajta – Szabadegyháza 6–0, Polgárdi – LMSK 7–2, Káloz – Aba Sárvíz 1–2.