Utánpótlás futball

2021.02.22. 18:04

A dobogós ellenfél retesze ismét jól zárt, övék a siker

A Fejér megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság tavaszi, első fordulójában vasárnap a radari műfüves pályán a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE csapata a harmadik helyezettet fogadta.

2021.02.21. DUFK-Ikarus Maroshegy FC megyei labdarúgó mérkőzsé Dunaújváros Radari sportpálya Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

Azt, hogy nem lesz egyszerű dolga a DUFK-nak, már az is jelezte, az ellenfél kilenc bajnokiján nem kapott gólt, a többin pedig egyedül az Ercsi tudott neki két találatot rúgni. Azaz a védelme nagyon stabil alapokon áll, nem véletlenül övé eddig a legkevesebb kapott gólt.

DUFK Se – Ikarus-Maroshegy

0–3 (0–2)

DUFK SE: Kovács – Furuglyás, Vajda, Pintér, Hajdú, Pinczési, Fejes Cs. (Hollósi 58. p.), Gertner, Fekete-Tóth, Perjési (Rácz K. 69. p.). Edző: Szellák Sándor.

Gólszerző: Kovács (24. p.), Vadászi (28. p.), Skultéti (83. p.).

A találkozón mezőnyben zajlott a játék egészen a 24. percig, amikor a hazai védelem megingását követően váratlanul megszerezte a vezetést a vendégcsapat. Ami sajnos hamar a duplájára nőtt, ugyanis rá nem sokkal egy szép akció végén átlövésből növelte előnyét a Maroshegy. A szünetig már nem változott az eredmény.

Pinczési Bencéék (b) fölé nőtt a Maroshegy
Fotó:Szabóné Zsedrovits Enikő / Dunaújvárosi Hírlap

A szünetet követően a dunaújvárosi együttes mezőnymunkája dominált, egészen az utolsó negyed óráig, amikor a lesre játszó csapat egy megingását ismét gólra váltotta a rutinos székesfehérvári együttes, ezzel pedig magabiztossá téve a győzelmét.

A forduló további eredményei: Ercsi – Tordas 0–0, Bodajk – Kápolnásnyék 2–1, Lajoskomárom – Sárbogárd 1–2, Mór – Főnix FC 4–2, Martonvásár – Sárosd 0–0, Kisláng – Mány 1–1.

A dunaújvárosi együttes legközelebb annak a sereghajtó Mánynak a vendége lesz, amelyik megszerezte második pontját is.