Hatpontos derbit veszített a Rácalmás Vajtán

2020.10.06. 20:21

Elszenvedte az első vereségét Nagyvenyim

A Fejér megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának legnagyobb szenzációja a déli csoportban az volt, hogy az eddig veretlenül menetelő – hat győzelem mellett egy döntetlent könyvelhetett el idáig – Nagyve­nyim kikapott Alapon.

A Rácalmás fontos, gólgazdag derbin szenvedett vereséget az utolsó percekben Vajtán, így riválisa két pontra megközelítette a dobogó harmadik fokán álló csapatot.

A listavezető alapi vendégjátéka előtt egyrészt az eddig mutatott forma szólt a Nagyvenyim mellett. Másrészt esélyeiket jócskán növelték az előzmények is, hiszen a nyáron Venyimen rendezett I. Koncz Bertalan Emléktornán 3–1-re, majd a Fejér Megyei Kupában 4–0-ra nyertek az Alap ellen. Most azonban megszületett a meglepetés.

A vereség után egy pont előnnyel áll az élen a Venyim Fotó: Horváth László/Dunaújvárosi Hírlap

Alap – Nagyvenyim 3–1 (2–0)

Nagyvenyim: Gregorich – Rátkai (Gaszler L. 58.), Ferencz, Palkovics (Pasqualini 21.), Reith, Fazekas, Kovács K. (Freud 52.), Kántor (Fodor 63.), Kis, Kovács R. (Kovács A. 85.), Gászler F.

Gólszerző: Major (15.), Dombi (39.), Lakatos (81.), illetve Fodor (67.).

Kulcs – Cece 5–1 (2–1)

Kulcs: Papp (Nagy K. 46.) – Godó, Ócsai (Seres 84.), Szekszárdi, Molnár (Jakubek 56.), Mácsfali (Bíró 80.), Plézer, Lencsés, Fehér, Erdélyi T. (Erdélyi P. 60.), Balla. Gólszerző: Molnár (26.), Mácsfalvi (39., 60.), Erdélyi (66.), Szekszárdi (88.), ill. Grega (24.)

Vajta II – Rácalmás 5–4 (3–2)

Rácalmás: Kajári – Nagy, Noé (Horváth L. 46.), Palotai (Horváth R. 39.), Domak, Juhos, Hír, Dombi, Bartók S. (Szabó Zalán 61.), Südi (Kis-Szabó 48.), Németh (Szabó Zoltán 81.).

Gólszerző: Csányi (13., 35., 42., 55.), Kovács (87.), illetve Juhos (25.), Domak (45.), Horváth R. (67.), Szabó Za. (81.).

A forduló további eredményei: Besnyő – Beloiannisz 6–0, Lajoskomárom II – Sárszentágota 2–2, Nagylók – Dég 5–5. GP

1. Nagyvenyim 8 6 1 1 35-14 19

2. Besnyő 8 6 0 2 32-8 18

3. Rácalmás 8 5 0 3 25-17 15

4. Vajta II 8 4 1 3 25-23 13

5. Kulcs 7 4 0 3 20-25 12

6. Sárszentágota 8 3 3 2 20-15 12

7. Lajoskomárom II 8 3 2 3 20-19 11

8. Alap 7 3 2 2 13-15 11