megyei foci

2020.10.05. 18:00

A Mezőfalvának nagyon kellett ez a sikerélmény

A Fejér megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának nyolcadik fordulójában a Baracs, a Mezőfalva és az Előszállás is három ponttal gazdagodott.

A listavezető Vajta Adonyban tudott győzni, és továbbra is vezeti a tabellát a Baracs előtt.

Mezőfalva – Szabadbattyán 6–1 (2–1)

Mezőfalva: Antal – Balogh I. (Sági 84.), Balázs, Sümegi, Török (Tonka 46.), Balogh D., Puskás, Bakos (Somogyi 82.), Németh (Horváth Zs. 87.), Horváth P. (Kertész 68.), Mekota.

A kezdő sípszó után a mérkőzés eleje kissé csapkodósra sikerült, de ennek ellenére jó iramú meccset láthatott a közönség. A 8. percben egy mintaszerű támadás végén a balról bepasszolt labdára Balázs érkezett középen, aki egyenest a hálóba lőtt, 1–0. A 17. percben a hazai védelem kijjebb húzódott, amit kihasznált az ellenfél, és Borbély révén szépített. Válaszul a 27. percben jobb oldali átlövésből Puskás szerezte meg a labdát, és a kapus mellett átemelve újra a hazai csapatnak szerzett előnyt.

A Mezőfalva (fehérben) végig irányította a mérkőzést

A szünetet követően az 56. percben Bakos egyéni szólója végén a bal felsőbe vágta a bőrt, 3–1. A 76. percben ismét Puskás volt eredményes egyéni akcióból 4–1-ra változtatva a mérkőzés állását. A 81. percben Puskás szabadrúgását Bakos csípte el jó ritmusban a védők között, ötre növelve a mezőfalviak találatát. Végül a 90. percben Kertész adta meg a kegyelemdöfést, és az elvetődő kapus mellett beállította a végeredményt.

A találkozó után Bakos János mezőfalvi edző értékelt: – A vajtai vereség után nagyon kellett a sikerélmény és a győzelem. Az első perctől kezdve mi irányítottunk. Korszerű, gyors támadásokat vezettünk, és helyenként még szép is volt a játék. A héten Előszállás ellen szintén jó eredményre számítunk.

Baracs – Sárvíz 4–1 (2–0)

Baracs: Vaszócsik (Hruby 85.), Hepp, Palkó, Bartók, Balogh, Nagy (Badi 79.), Éliás, Mészáros, Deli, Nagy D. (Rezes 60.), Kőkuti.

Az első játékrészben a 19. percben Balogh talált középen egy remek lehetőséget, 1–0. A félidő előtt néhány perccel tizenegyeshez jutottak a hazaiak, de a büntető a kapufát érintve mellé ment. A 43. percben aztán Nagy fejese egyértelművé tette, melyik csapat mehet boldogabban szünetre, 2–0. A pihenő után a 47. percben Zsifkovics ugyan szépített, de ennek ellenére sem változott sokat a játék képe. A hazai nyomás mellett szinte teljesen elfáradtak a vendégek, a 69. percben Balogh ismét feliratkozott a góllövőlistára, majd a 88. percben Rezes is betalált.

A sárga mezes Baracs a Sárvíz ellen is behúzta a győzelmet Fotók: a szerző

Idei Szabolcs baracsi edző így látta csapatát: – Kissé fásultan játszott a társaság, de amíg 4–1-re tudunk nyerni, addig nincs gond. Az utolsó húsz percre eléggé felborult a pálya, és teljesen szétestek a vendégek. Több helyzetből még két gólt szereztünk, és összességében, ha nem is túl szép játékkal, de megérdemelten írhattunk három pontot.

LMSK – Előszállás 1–2 (0–2)

Előszállás: Nagy – Németh, Kovalovszky, Nyári, Balogh (Garbacz 81.), Béres, Czifra, Bognár (Horváth 74.), Kercza, Szalai, Bozsoki (Ecsedi 65.).

Gólszerző: Bognár (21.), Czifra (38.), ill. Sütő (68.)

– Elég jó formában vagyunk, és ez tükröződik is az eredményen. Az első játékrészben rúghattunk volna több gólt is. A szünet után szorosabb lett a meccs, kitámadtak a hazaiak, kapusunk bravúrjainak köszönhetően sikerült megtartani az előnyt – mondta Masinka Csaba előszállási edző.

Nagykarácsony – Szabadegyháza 2–2 (0–0)

Nagykarácsony: Turi – Fülöp (Magyari 65.), Kovács D., Simon (Brogyányi 46.), Kovács R., Boros, Szabó, Felföldi (Tábi 78.), Huszár (Rabijász 85.), Mohácsi (Rácz 65.), Horváth. Gólszerző: Horváth (53.), Boros (69.), ill. Buza (64., 81.). Mergl István, nagykarácsonyi edző:

– Nagyon kemény, helyenként durva és sportszerűtlen játék folyt a pályán. Sajnos a hangulat rányomta a bélyegét az eredményre. Nem is alakult ki folyamatos futball, ebben mi sem hoztuk a formánkat.

Adony – Vajta 2–3

Adony: Hamar (Szűcs 90.),Budai, Bagóczki, Tamon, Tóth, Erdei (Varga 46.), Kőkuti, Hegedűs, Nebucz, Erdélyi (Vukaljovics 46.), Balogh. G-: Tóth (4.), Nebucz (64.),. ill. Mágocs(16.), Rezicska (42.),Szabó (69.).