Fordulás után dominált a Venyim

2018.08.29. 20:50

A kisapostagi csapat egygólos győzelemmel pontokat rabolt a Dég otthonában

A megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság 2. fordulójában az Iszkaszentgyörgy régi riválisa, a Sárszentmihály ellen győzött.

Horváth László

HORFER Serleg csoport

Kisapostag–Dég 1-0 (0-0)

Kisapostag: Hegedűs S. – Farkas I., Volf (Cislo), Fodor (Kis-Fucsala), Pék – Fürj, Bakos D., Major (Szőcs), Csima – Trifu, Szántó. Asszisztens edző: Bakos Zsolt.

Dég: Tóth G. – Imre, Siák (Mózes), Tóth J., Borostyán (Nagy S.) – Molnár T. (Bögyös), Tulok, Horváth R. (Boda), Porvázsnyik – Kovács Á., Tóth Z.

Gól: Szántó (62.).

– A meccs egészét tekintve az egygólos győzelmünket szerintem megérdemeltük a nagyon jó játékerőt képviselő dégiek ellen. Szinte végig nyitott volt a találkozó, amelyen sikerült helyzeteket kialakítanunk, és a gól után is tudtunk ritmust váltani. Külön értékes tény, hogy kapott találat nélkül hoztuk el a három pontot idegenből – nyilatkozta lapunknak a találkozó után a Kisapostag trénere.

Rácalmás–Mezőszilas 2-3 (1-2)

Rácalmás: Juhász M. – Horváth D. (Somorác), Palotai, Nagy B., Lázár – Németh P. (Czakó), Bartók, Decsi, Hornyák – Somogyi K. (Noé), Horváth R. (Vizsy).

Mezőszilas: Papp Cs. – Horváth P. (Tücsök), Csendes, Gógán, Fehér – Nagy Z. (Szilágyi), Paulovics, Grega, Kollár – Bajor, Kovács Z.

Gól: Somogyi K. (42.), Somorác (89.), ill. Gógán (12., 23.), Lázár (83., öngól)

Zichyújfalu–DUFK 2-0 (1-0)

Zichyújfalu: Tridinger – Horváth F., Rátkai, Debreczeni, Tömör L. – Németh Z., Winklár (Encsi), Németh T. (Pap), Károsi (Szép) – Tömör Cs., Szegi (Berki).

DUFK: Fejes D. – Furuglyás, Bartha, Tóth Z., Jeney (Szabó Z.) – Danó (Krajczár), Rabijász, Gálfi, Heftner – Fejes Cs., Cséplő. Vezetőedző: Dobos László Viktor

Gól: Németh T. (13.), Németh Z. (88.)

Cece–Kulcs 3-1 (1-0)

Cece: Bögyös R. – Kacz, Kiss T., Barsi, Király – Csányi II Kálmán (Vas), Bende (Varjas), Végh (Bögyös P.), Tángli, Lak – Csányi I Kálmán (Simon M.).

Kulcs: Virág – Biró (Szekszárdi), Szeitz, Godó (Molnár Z.), Cserkuti – Ócsai, Balla, Pulai, Mácsfalvi – Végh, Fehér.

Gól: Tángli (35.), Barsi (57.), Csányi I Kálmán (63.), ill. Molnár Z. (74.)

Alap–Lajoskomárom II 6-2 (4-1)

Alap: Aranyos – Bölcskei B. (Bölcskei J.), Major, Molnár T., Imre – Szalai A. (Bölcskei Sz.), Kaszás (Lendvai), Cseke (Márkus) – Bauer B., Bauer Á., Bogdán (Kiss M.).

Lajoskomárom II: Völgyi – Kunos, Gergics (Őri), Szalkai, Takács K. – Zsoldos (Orosz), Sonkoly (Fejérpataky), Juhász R. (Csendes), Reizinger (Szulimán) – Dobai, Barabás. Edző: Szilágyi Szabolcs

Gól: Cseke (22., 34., 83.), Kaszás (9., 26.), Bölcskei B. (80.), ill. Takács K. (12., 62.)

Apiros mezes kisapostagiak elso gyozelmüket szerezték meg a legutóbbi fordulóban Fotó: Hankusz Kálmán/Dunaújvárosi Hírlap

Nagyvenyim–Nagylók 4-1 (1-1)

Nagyvenyim: Gregorich – Lengyel, Pulai, Szabó G. (Váradi), Szabó K. – Král (Horváth G.), Szabó Zs. (Gaszler T.), Bata, Rakonczai – Gaszler L. (Jóbi), Freud. Vezetőedző: Horváth Csaba

Nagylók: Varga R. – Molnár E., Határ, Vörös, Szekeres Milán – Takács D., Álland, Szekeres Sz., Kotroczó (Kulcsár) – Takács Sz. (Doktor), Szekeres Martin (Zab).

Gól: Pulai (66., 77., 80.), Král (82.), ill. Határ (18.)

Nagylóki vezetéssel indult a találkozó, a 18. percben Határ az ötös sarkáról küldte a hazai kapu felé a labdát, ami Gregorich kapusról pattant a hálóba, 0-1. Nem sokkal rá mindkét oldalon a kapufát zörgették a csatárok, gól azonban nem született. Sőt, tizenegyeshez jutottak a vendégek, ezúttal azonban sikeresen védett a hazai hálóőr, és még a visszaküldött kipattanót is hárítani tudta. Az első félidő derekán már erősebben nyomás alatt tartották a Nagylókot Horváth Csaba játékosai. Egymás után dolgozták ki a helyzeteket, amik viszont rendre befejezetlenek maradtak.

A 25. perc körül szabadrúgáshoz jutottak a vendéglátók. A lövésbe még beleért egy nagyvenyimi játékos, és úgy pattant a nagylóki hálóba, de lest intett Csilléry partjelző. A 66. percben ismét szabadrúgást végezhetett a hazai csapat, jobbra az ötméteres magasságában. Bata lövését először védte a nagylóki kapus, de a kiütött labdára remek ütemben érkező Pulai nem kegyelmezett 1-1. Innentől szinte egy kapura játszott a Nagyvenyim. A vendégek felívelésekkel, néha egy-egy kontrával próbálkoztak, ami elhalt a kapu közelében. A 77. percben szögletből Král beadásából ismét Pulai volt eredményes. 2-1. A gól után Szabó Kristóf felrúgásáért tizenegyest kapott a hazai csapat. Pulai a harmadik gólját ünnepelhette. A folytatódó helyzetekben a nagyvenyimiek végül Král László góljával tettek végső pontot a találkozóra, 4-1. A Nagyvenyim megérdemelten nyerte az összecsapást.

Az Always Green Északi csoport eredményei: Bicske II – Alcsútdoboz 6-1, Vértesacsa – Etyek 2-0, Újbarok – Tordas II 2-2, Kajászó – Csabdi 3-1, Dinnyés – Flavus Velence II 1-4, Gyúró – Lovasberény 0-2.

A Simix Üveg-Ásvány

csoport eredményei: Kőszárhegy – Jenő 4-2, Csákberény – Söréd 0-6, Tác-Csősz – Magyaralmás 1-1, Sárkeresztes – Videoton Baráti Kör 2-3, Iszkaszentgyörgy –

Sárszentmihály 4-1, Nádasdladány – Csókakő 1-1.