A honvédség helyzetéről

2022.12.02. 13:00

Kettős fenyegetettség közepette valósul meg a fejlesztési program

Új biztonsági kihívások és a szárazföldi haderőnem címmel tartott előadást dr. Lippai Péter dandártábornok, a Magyar Honvédség szárazföldi parancsnoka Székesfehérváron dr. Simon László főispán, a Fejér Megyei Védelmi Bizottság elnöke meghívására – írta a megyei kormányhivatal a honlapján.

DH-információ

Dr. Lippai Péter dandártábornok és dr. Simon László főispán Fotó: honvedelem.hu

Fotó: Sztaniszlav Horvath

November 1-jével alakult meg a Magyar Honvédség Szárazföldi Parancsnoksága dr. Lippai Péter dandártábornok vezetésével. A Fejér Megyei Területi Védelmi Bizottság, valamint a Honvédség és Társadalom Baráti Kör Székesfehérvári Szervezete által rendezett, november 22-ei eseményen a résztvevők így első kézből tájékozódhattak a szárazföldi haderőnemről, a biztonsági és katonapolitikai kérdésekről a fehérvári, volt tiszti klub színháztermében. 

Átfogó előadásában a szárazföldi haderőnem parancsnoka – aki a korábbi években Koszovóban és Afganisztánban is szolgált – részletesen elemezte a Magyar Honvédség jelenlegi helyzetét és feladatait a hallgatóságnak: a Fejér megyei aktív és nyugállományú rendvédelmi vezetők, a honvédelem ügyét támogató szervezetek, valamint a Területi Védelmi Bizottság tagjai számára. A dandártábornok kiemelte, hogy a déli irányú migrációs biztonsági kihívások és a keleti irányú ukrajnai válsághelyzet jelentette kettős fenyegetettség közepette valósul meg a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program. Eközben pedig egyre több új feladata, támogató szerepe van a magyar haderőnek, példaként a katonák koronavírus-járvány során végzett munkáját említette. 

A honvédelem és a haderőfejlesztés emberi oldala hangsúlyos szerepet kapott dr. Lippai Péter dandártábornok előadásában, mert a honvédség szükséges létszámának elérését és az állomány megtartását tartja a legnagyobb kihívásnak. Új korszakhoz érkezett a honvédség, új kihívásokkal, amit előadásának különböző témapontjai hűen tükröztek: Digitális Katonai Program, szimulációs központok felállítása, szintetikus kiképzési környezet (valós + virtuális + konstruktív), honvédjeink külföldi kiképzése, speciális tanfolyamok nálunk más országok katonáinak is, többszintű és egyre sokoldalúbb nemzetközi együttműködés. 

A tábornok meggyőződése szerint abban, hogy a Magyar Honvédség megfeleljen széles körű feladatainak, kulcsszerephez jutnak a fiatalok.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában