2023.08.23. 22:21

Két világbajnokot hirdettek női rúdugrásban

A női rúdugrásban, a férfi 1500 és a női 400 méteren, valamint a férfi 400 méteres gátfutásban avattak ma világbajnokot.

MW

Az amerikai Katie Moon a nõi rúdugrás döntőjében a budapesti atlétikai világbajnokságon

Forrás: MTI

Fotó: Derencsényi István

A 19. atlétikai világbajnokság ötödik napján újabb világbajnokokat avattak. Női rúdugrásban ráadásul mindjárt kettőt is! Lássuk, kik ülhetnek fel a különböző versenyszámokban a bajnoknak járó szimbolikus trónra!

Kerr a világbajnok 1500-on

Csak a második lett az olimpiai bajnok Jakob Ingebrigtsen a férfiak 1500 méteres futásában,

miután a brit Josh Kerr nagy hajrában legyőzte a norvégot.

Kerr ideje 3:29.38 ami egyben az ide legjobb teljesítménye. A bronzérmet egy másik norvég, Narve Gilje Nordas szerezte meg.

A győztes brit Josh Kerr a férfi 1500 méteres síkfutás döntője után a budapesti atlétikai világbajnokságon
Fotó: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

Dominikai arany 400 méteren

A Dominikai Köztársaság sportolója, Marileidy Paulino lett a női 400 méteres síkfutás világbajnoka.

Paulino 48.76-as idővel végzett az első helyen, megelőzve a lengyel Natalia Kaczmareket és a barbadosi Sada Williamst.

PAULINO, Marileidy
A győztes dominikai Marileidy Paulino a női 400 méteres síkfutás döntője után
Fotó: Illyés Tibor / Forrás: MTI

Ketten is aranyérmesek női rúdugrásban

Világbajnoknak mondhatja magát az ausztrál Nina Kennedy és az amerikai Katie Moon is 2023-ban. Mindkét versenyző háromszor is leverte a 495 centit, az előző érvényes kísérletüket, a 490-es magasságon mindketten harmadik próbálkozásra ugrották át. Mivel a döntőben azonos számú rossz kísérletük volt, így választhattak:

ugranak tovább, vagy mindketten aranyérmet kapnak. Végül az utóbbi mellett döntöttek.

A bronzérmet a finn Wilma Murto szerezte meg.

KENNEDY, Nina
Az ausztráliai Nina Kennedy a női rúdugrás döntőjében a budapesti atlétikai világbajnokságon
Fotó: Derencsényi István / Forrás: MTI

Norvég világbajnok 400 gáton

A norvég Karsten Warholm lett a férfi 400 méteres gátfutás világbajnoka.

Az olimpiai bajnok, Európa-bajnok és világcsúcstartó sportoló a harmadik vb-címét szerezte meg ezen a távon 46.89-es idővel.

A második helyen a Brit Virgin-szigeteki Kyron McMaster végzett, a harmadik helyen amerikai Rai Benjamin ért célba.

WARHOLM, Karsten
A későbbi győztes norvég Karsten Warholm (k), a második helyezett Brit Virgin-szigeteki Kyron McMaster (b) és a harmadik helyezett amerikai Rai Benjamin a férfi 400 méteres gátfutás döntőjében a budapesti atlétikai világbajnokságon

A budapesti atlétikai világbajnoksággal kapcsolatos cikkeinket itt olvashatja.