Sportvilág

2012.03.13. 03:29

A legjobb úszókkal mérette meg magát Takács Krisztián is

Columbus - Ötven méter gyorson harmadik lett az Ohio állami Grand Prix úszóversenyen a Dunaferr SE versenyzője, Takács Krisztián. A viadalon olimpiai kvótákat is lehetett szerezni.

Ötvenen a dunaújvárosi fiú a hatodik idővel került be a fináléba, 23,23 másodperccel. A döntőben azután tovább javítva idején, végül nagy csata után harmadikként csapott be a célba, eredménye 22,78 lett. A versenyt a japán Kishida Masayuki nyerte (22,62), a dél-afrikai Graeme Moore (22,75) előtt, utóbbival vívott különversenyt Krisztián.

Száz méteren a világklasszis, amerikai Michael Phelps is a dunaferres úszó riválisa volt, ám ezen a távon nem sikerült jól Takács előfutama, 51,26 másodperces ideje csak a B-döntőre volt elég. Phelps toronymagasan, 49,92-vel jutott elsőként a döntőbe, ahol azután a világ idei második legjobb eredményével, 48,49-el győzött. A hazai sztár a száz gyorson elért elsősége mellett még további hét aranyérmet szerzett, ezzel ő lett a Columbus Grand Prix legeredményesebb úszója is.

Takács időeredményeiből nem kell semmire következtetni: az edzőtáborban nem a gyorsítás volt a fő feladat. Ez majd most kezdődik, a két hét múlva rajtoló országos bajnokság előtt, ahol olimpiai szinteket lehet úszni. Erre még három versenye lesz a sprinternek. Ötven gyorson már megvan a kvóta, most a száz gyorsra hajt. A londoni A-szint 48,9, Takács jelenlegi legjobbja 49,6. Ám, ha nem lesz A-szintes magyar úszó, akkor a legjobb B-szintes indulhat, ez most 49,3 másodperc.