Óriási hajrával bronzérmes a magyar csapat - Kövesse velünk az eseményeket!

A Duna Arénában az úszók számára is kezdetét veszi a világbajnokság, melynek vasárnapi számaiban lesznek magyar résztvevők.

Úszás - férfi 100m mell, elődöntő

elődöntő

Gyurta Dániel az előfutamban búcsúzott 100 méter mellen, 1:00.76 perccel nyolcadik lett!

Úszás - férfi 50m pillangó, elődöntő

elődöntő

Cseh László a pillangó sprintszámában, 50 méteren, melyen két éve Kazanyban bronzérmet szerzett, 23.51 másodperccel futamában - rossz rajttal - ötödik lett, ez pedig összesítésben a 11. helyre volt elég.

"Ez most valahogy nem állt össze, de úgy érzem, az úszásom gyorsasága megvan ahhoz, hogy ez jó legyen 100-on és 200-on" - értékelt a 31 éves, kétszeres világbajnok.

Úszás - férfi 4x100m gyors váltó, döntő

döntő

A magyar férfi 4x100 méteres gyorsváltó bronzérmet szerzett!

A Duna Arénában a Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter és Bohus Richárd összeállítású négyes futamában harmadik helyen végzett az Egyesült Államok és Olaszország mögött 3:13.28 perccel, s összesítésben ötödik helyen került a esti fináléba.

A kvartett a 2016-os Európa-bajnokságon elért 3:16.55 perces magyar rekordot adta át a múltnak.

17:30 - 19:45

Úszás - női 4x100m gyors váltó, döntő

döntő

A Molnár Flóra, Gyurinovics Fanni, Verrasztó Evelyn, Jakabos Zsuzsanna összeállítású 4x100-as gyorsváltó 3:38.90 perccel a kilencedik helyen végzett, így éppen lemaradt a fináléról.

Úszás - női 200m egyéni vegyes, elődöntő

elődöntő

Hosszú Katinka, a háromszoros olimpiai bajnok 2.07.14 perces idővel nyerte az elődöntőt.

Jakabos Zsuzsanna futamában a hetedik, összesítésben a 12. helyen (2:11.92 p) végzett, így lemaradt a fináléról.

Úszás - női 100m pillangó, elődöntő

elődöntő

Szilágyi Liliána 100 méter pillangón az első futamban volt érdekelt, 57.75 másodperces idejével - amely 21 századdal marad el országos csúcsától - a kilencedik helyen zárt.

"Nagyon jó, hogy itt tudtam egy elődöntőt úszni, ez jól jön a 200 méter előtt. A magyar közönség fantasztikus volt, teljesen kirázott a hideg" - mondta önfeledten Szilágyi Liliána, arra biztatva a szurkolókat, hogy ne hagyják abba a buzdítást.

Úszás - női 400m gyors, döntő

döntő

Kapás Boglárka 4:04.77 perces eredménnyel csapott célba, míg Késely Ajna alaposan megjavítva 4:06.42-es eddigi egyéni legjobbját 4:05.75-ös idővel ért célba.

"Nem mondom, hogy teljesen elégedett vagyok, mivel a legjobbammal ez egy sima bronzérem lett volna, ugyanakkor nagyon élveztem az úszást - értékelt Kapás Boglárka. - A reggeli után igazából csak arra tudtam gondolni, hogy legyünk túl ezen a 400 méteren, de nagyon várom már az 1500 métert" - tette hozzá az olimpiai bronzérmes úszó.

"Nagyon örülök ennek az időnek, így, akárcsak az ifjúsági Európa-bajnokság, ez a verseny is fantasztikusan kezdődött. Nagyon köszönöm a családomnak és az edzőimnek, akik minden nap velem küzdöttek, és tudják, hogy a céljaim után úszom" - nyilatkozott a 15 éves Késely Ajna.

Úszás - férfi 400m gyors döntő

döntő

Kalmár Ákos 400 m gyorson 3:51.35 perccel búcsúzott.

Az úszáson kívül az alábbi vízilabda meccseket követhetjük.

Vízilabda:

Férfiak, a 13-16. helyért (A4-B4) Kanada - Franciaország

helyosztó

Franciaország-Kanada 10-6 (3-4, 2-1, 2-1, 3-0)

Férfiak, a 13-16. helyért (C4-D4) Amerikai Egyesült Államok - Dél-afrikai Köztársaság