Sportvilág

2010.02.18. 03:29

Megkezdődött a férfijégkorong-torna, egész Kanada várta

Dunaújváros - Vancouverben hat helyett csak öt aranyérmet adtak át kedden. Ennek oka a hatalmas hóesés volt. Ahhoz képest, hogy a játékok előtt a hóhiánytól féltek a szervezők, ez nagy előrelépés. A mienk ezúttal sem töltöttek be jelentős szerepet, de ketten ott voltak a szerdai rajtolnál.

Dunaújvárosi Hírlap

A magyar sportolók is színre léptek tegnap (az időeltolódás kilenc óra Magyarország és Vancouver között, vagyis magyar idő szerint éjszaka, illetve hajnalban folynak az események, aminek köszönhetően egynapos késésben van Magyarország az események ismertetésével.) Szóval a magyarok: Berecz Anna is megkezdte szereplését, amelynek szerdai versenynapján lesiklásban állt rajthoz, míg a nap másik magyar érdekeltje, a rövidpályás gyorskorcsolyázó Knoch Viktor volt, aki 1000 méteren igyekszik bejutni a negyeddöntőbe. A huszonegy éves alpesi síző első olimpiáján vesz részt a kanadai városban, ahol - a magyarok közül egyedüliként - mind az öt számban indulhat.

A 2006-os torinói játékokon ezerötszázon ötödik Knoch szombaton éppen a leghosszabb távon állt rajthoz, ám már a selejtezőben kiesett, és összesítésben a harmincadik helyen zárt, így most javíthat. De térjünk vissza még a keddi napra! Két aranyérmet is nyert Németország. A németek új ötkarikás bajnokai a szánkós Tatjana Hüfner és a 10 kilométeres üldözéses sílövészetet megnyerő Magdalena Neuner lettek. A kanadaiak örömére Maelle Ricker bizonyult a legjobbnak a női hódeszkások krossz számában.

A férfi biatlonosok 12,5 kilométeres üldözéses viadala után a svéd Björn Ferry nyakába akasztották a legfényesebb medált. Minden idők egyik legeredményesebb olimpikonja, a norvég Ole Einar Björndalen (5 arany-, 2 ezüst-, 2 bronzérem) ezúttal a 7. helyen végzett. A férfiak hasonló száma után a női gyorskorcsolyázók 500 méteres küzdelmét is dél-koreai versenyző, Li Szang Hva nyerte. Ebben a sportágban ez lett a Koreai történetének második ötkarikás aranya. Kedden a tervezett hat helyett csak öt érmet osztottak ki Vancouverben, mivel férfi alpesi sízők férfi szuperkombinációját az erős havazás miatt vasárnapra halasztották.