2017.07.18. 18:00

Országos és nemzetközi versenyeken is kiválóan szerepeltek Dunaferr sportolói

A vizes világbajnokság "árnyékában" a Dunaferr SE úszói mozgalmas és eredményes napokon, illetve versenyeken vannak túl.

Időrendi sorrendben a Kecskeméten rendezett országos gyermekbajnokságon a klub sportolói kiválóan szerepeltek. Kovács József és Szabó Gergő edzők tanítványai remek versenyen vannak túl, hiszen négy alkalommal is a dobogóra állhattak. Kállai Botond 400 gyorson, valamint 1500 gyorson ezüstérmet szerzett, emellett a Farkas Botond, Dort Máté, Szlobodnyik Dávid, Kállai Botond összeállítású Dunaferr SE kvartett a 4x200 méteres gyors, valamint a 4x100 méteres vegyesváltókban egyaránt a harmadik helyen végzett. A teljesítmények értékét növeli, hogy a dobogós helyek mellett a fiúk nemegyszer egyéni csúcsokat is döntöttek.

A három aranyéremig jutó Kovács-Seres Hunor az országos cápa bajnokságon korosztályában a legeredményesebb lett

A múlt hét végén Hornyák Judit versenyzői a második országos cápa bajnokságon álltak rajtkőre Miskolcon. A verseny első napján a tizenegy éves Kovács-Seres Hunor nem sokkal maradt le a dobogóról, 100 méter pillangón a negyedik helyen ért célba. A folytatásban, a következő napon azonban már érmet tudott szerezni, egyből aranyat 200 mellen. A 4x100 méteres mix vegyesváltó - Kenyér Lilla, Horváth Hanna, Horváth István, Daru Zétény - pedig a hetedik helyen zárt.

A gyerek ob-n a Farkas Botond, Dort Máté, Szlobodnyik Dávid, Kállai Botond alkotta 200 méteres gyorsváltó harmadik helyet szerzett

S ha egy üzlet beindul, szokták volt mondani, Kovács-Seres Hunor további két aranyérmet szerzett, 1500 gyorson és 100 mellen. A 4x100 m-es leány vegyesváltó negyedik lett. A csapat tagja Kenyér Lilla, Kanyó Hanga, Horváth Hanna és Szöllősi Kitti. A verseny összesítésénél a három elsőségig jutó Kovács-Seres lett a 2006-ban született fiúknál a legeredményesebb úszó a LEN pontszámok szerint.

A klub idősebb versenyzői pedig Szlovéniába, Radovljicébe utaztak, ahol szombaton és vasárnap nemzetközi kupán szerepeltek, a többi között szlovén, olasz és magyar riválisok ellen.

A Dunaferr SE küldöttsége Szlovéniában eredményesen szerepelt

Eredmények: 400 m férfi vegyes: 2. Selmeci Levente. 50 m férfi mell: 1. Szöllősi Martin. 50 m női mell: 2. Fekete Dóra. 200 m férfi gyors 1999-es korosztály: 7. Dort Bence. 2002-es korosztály: 5. Weiter Dávid. 2000-es korosztály: 14. Dort Balázs. 100 m férfi pillangó: 2. Szlobodnyik Dávid. 100 m férfi hát: 2. Dort Bence. 200 m férfi mell: 3. Szöllősi Martin. 200 m női mell: 3. Fekete Dóra.

1500 m férfi gyors: 1. Selmeci Levente. 200 m férfi vegyes: 2. Selemeci Levente. 200 m női vegyes: 5. Fekete Dóra. 50 m férfi hát: 7. Dort Bence. 400 m férfi gyors: 3. Weiter Dávid, 7. Dort Balázs. 200 m férfi pillangó: 1. Szlobodnyik Dávid, 3. Selmeci Levente. 200 m férfi hát középdöntő: 1. Dort Bence.

100 m férfi hát: 1.Szöllősi Martin. 100 m női hát: 2. Fekete Dóra. 50 m férfi pillangó: 4. Dort Balázs, 7. Weiter Dávid. 800 m férfi gyors: 1. Selmeci Levente, 2 Dort Bence. Abszolút kategóriában, összesítésben Grátz Benjamin és az olasz Ferraro Christian mögött Selmeci Levente a harmadik helyen végzett.

Fotók: Dunaferr SE