2012.03.23. 11:55

Serie A: Milan-Roma és Juve-Inter a hétvégén

A tabellát vezető AC Milan és az őt üldöző Juventus is igazi rangadó előtt áll: előbbi az AS Romát, utóbbi pedig az Internazionalét fogadja az olasz labdarúgó-bajnokság hétvégi, 29. fordulójában.

MTI/Reuters

A Serie A-t a torinói rivális előtt négy ponttal vezető milánóiak nagyszerű formában játszanak hetek óta, a legutóbbi hat bajnoki meccsükből csupán egyszer nem tudtak győzni (1-1 a Juventus ellen). Noha kedden kiestek az Olasz Kupából, a búcsú vélhetően nem veti vissza az együttest, mivel a Juve otthonában tartalékos összeállításban is kiválót nyújtott a csapat, amely a rendes játékidőben ledolgozta az első meccsen összeszedett hátrányát (2-1), s csak a hosszabbításban kapott góllal esett ki.

Massimiliano Allegri legénységének szüksége is lesz arra, hogy szombaton megint jó formában játsszon, mert az AS Roma nyilván győzni akar majd a San Siróban. Különösen úgy, hogy a fővárosi gárda a legutóbbi két fordulóban aratott győzelmekkel visszahozta már elveszettnek tűnt esélyeit a még Bajnokok Ligája-szereplést jelentő harmadik hely megszerzésére. Luis Enrique csapata ugyan még mindig csak hatodik, de már csupán négy pontra van a harmadik Laziótól, illetve háromra a negyedik Udinesétől és az ötödik Napolitól.

A szombati meccsen a hazaiak sok sérültje közül Kevin-Prince Boateng vélhetőleg már játszhat, ugyanakkor Robinho és Pato még biztosan nem. A másik oldalon ismét pályára léphet majd Francesco Totti, a rómaiak élő legendának számító játékosa.

Hosszú évek óta nem fordult elő, hogy Olaszország rangadójára (Derby Di Italia) a Juventus készüljön egyértelmű esélyesként, márpedig ezúttal ez a helyzet. A még mindig veretlen - igaz, a Serie A-ban 14 győzelem mellett 14 döntetlent számláló - torinóiak kiváló hangulatban és formában várhatják az ősi riválist, miután a múlt hétvégén a Fiorentina 5-0-ás kiütésével sikerült véget vetniük az azt megelőző hetek "döntetlenhullámának", ráadásul kedden bejutottak az Olasz Kupa döntőjébe. A Juvénak mindenképpen győznie kellene, hogy a bajnoki versenyfutásban tartani tudja a lépést a Milannal.

A Juventussal ellentétben az Inter - ebben a szezonban már nem először - nagyon komoly hullámvölgyben van, a múlt héten kiesett a Bajnokok Ligájából, a hétvégén pedig csak döntetlent játszott hazai pályán az Atalantával. Claudio Ranieri edző számára az sem jó előjel, hogy valószínűleg nem számíthat vasárnap Wesley Sneijderre, márpedig az Internek mindenképpen győznie kellene Torinóban ahhoz, hogy megmaradjon a reménye nemzetközi kupás hely megszerzésére. A fekete-kékek jelenleg hetedikek, hét ponttal elmaradva a harmadik Laziótól.