2010.11.04. 03:28

Pontot érdemelt volna a Pentele

Dunaújváros - A Perkáta együttese vasárnap szerencsés győzelmet aratott hazai pályán a Dunapentele ellen a megyei harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Perkáta: Molnár - Lengyel, Fülöp, Klein, Reith, Tomor J. (Südi), Bibel, Kovács G., Palóka (Cserna), Mazán (Szabó F.), Pavlicsek (Tomor A.). Edző: Tóth István.

Dunapentele: Tóth J. - Nagy B., Béni, Bita, Szabó Cs., Csordás, Reichert, Deli, Berkes, Virág (Molnár), Asztalos (Cislo). Edző: Bita László.

A Turul-Macron csoport 12. fordulójában sérülések és eltiltások miatt tartalékosan lépett pályára a vendégcsapat. Ennek ellenére a mérkőzés elején három gólszerzési lehetőséget is kihagytak a penteleiek. A 37. percben azonban egy sarokrúgást követő kavarodás után Reith révén megszerezték a vezetést a hazaiak (1-0). A szünetig hátralévő időszakban perkátai fölény jellemezte a meccset. A fordulás után próbálkoztak a vendégek, de nem volt elég átütő erő a támadásaikban. Az összkép alapján a döntetlen talán reálisabb lett volna.

A forduló további eredményei: Előszállás - LMSK 2-0 (0-0) Góllövő: Németh (öngól), Lelki. Hankook - Alap 1-6 (1-4) Góllövő: Pesti, illetve Fenekes, Szabó Gy. (2), Kisari (2), Major. Kiállítva: Bujdos (Hankook). Nagyvenyim - Szabadegyháza II 2-2 (2-1) Góllövő: Mészáros, Lengyel A., illetve Németh, Horváth. Kiállítva: Lengyel G. (Szabadegyháza II). Mezőkomárom - Kisapostag 0-2 (0-0) Góllövő: Farkas, Buglyó. Kiállítva: Kis N. (Kisapostag). Besnyő - Nagylók 3-1 (2-0) Góllövő: Matkovics Zs., Lepsényi, Viola, illetve Szalai. Soponya - Zichyújfalu 0-3 (0-1) Góllövő: Szegi, Káplár, Bondor.