2016.10.17. 14:45

Megyei II.: Először kapott ki a Kisláng, hazai pályán bukott a Puskás III, és a Pusztavám

Fejér megye - A megyei másodosztályban a 10. forduló mérkőzéseit rendezték. A Bakonycsernye, és az Ikarus-Maroshegy az élre állt.

Káldor András

Agárdi Termál csoport

Besnyő-MPF Ráckeresztúr 4-0 (2-0)

Vezette: Szabó János

Besnyő: Gregorich Á. - Béni, Berkes, Keresztúri (Halasi)., Molnár N. - Baranyai R. (Hepp), Mészáros Á., Góman (Kovács J.), Deli (Paizs) - Takács G., Szabó Z. (Sebestyén) Vezetőedző: Rákász Kornél

MPF Ráckeresztúr: Csapó Cs.- Czakó, Bendák, Hartai, Baranyai - Aux, Cseppen, Gyurkó, Borsos (Lakatos) - Pál I. (Zsigmond), Takács M.

Gól: Mészáros Á. (13.), Takács G. (44., 78.), Hepp (86.)

Sárbogárd II-Rácalmás 2-0 (2-0)

Vezette: Szabó László

Sárbogárd II: Brúzsa - Nagy T., Hegedűs Gy.,Nagy Á. (Pajor), Juhász G. (Gazsó) - Halasi, Vámosi G. (Bartók Z.), Lajtos (Huszár), Gráczer Bálint - Krajcsovics, Szabó Z. (Rigó). Vezetőedző: Pajor László

Rácalmás: Papp S. - Hír, Szeitz, Juhos, Molnár Z. (Mondovics) - Domak, Szabó I. (Csernus), Happi Siewe, Godó - Nagy B., Szabó Z. Vezetőedző: Horváth Zoltán

Gól: Krajcsovics (25., 29.)

Az első negyedóra lagymatag játék, és erőtlen próbálkozásokat láthattunk mindkét együttes részéről. A sárbogárdiak ritmusváltását a rácalmásiak a 25.percig tudták gól nélkül átvészelni. Lajtos András átadását Krajcsovics Péter szép mozdulattal átvette, ezzel átjátszotta védőjét, és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1-0. Négy perc múlva Krajcsovics a baloldalról, 10 méterről a jobb alsóba lőtte a labdát. 2-0. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak győztek a hazaiak.

Szabadegyháza-Pusztaszabolcs 4-0 (1-0)

Vezette: Kalauz László

Szabadegyháza: Kiss G. - Kovács J., Billig, Berényi, Kiss P. (Ladányi) - Farkas N., Csupor (Horváth T.), László (Horváth G.) , Rapai (Vizi) - Horváth D., Vida. Vezetőedző: Baranyai Balázs

Pusztaszabolcs: Vágó - Baka G., Schrick D., Baloni, Sebők - Schrick B. (Székely), Toldi, Dombi D. (Tóth N.), Pásztor - Kovács Zs., Kovács D. (Gyöngyösi). Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Gól: Rapai (31.), Horváth D. (65.), Horváth T. (81., 84.)

A hazai csapat kezdte kezdeményezőbben a mérkőzést. Az első fél órában Vida Tamás és Horváth Dániel révén veszélyeztettek, de a vendégek kapusa Vágó Roland bravúrt bravúrra halmozott. A 30. percben Vida Tamás betört a büntető területre akasztotta egy védő, a megítélt 11-est Rapai Gábor magabiztosan értékesítette. 1-0. A szünet után többet veszélyeztetett a Szabadegyháza, majd a 65. percben egy előrevágott labdára Horváth Dániel csapott le, és magabiztosan helyezett a kapuba. 2-0. Baranyai Balázs cserékkel próbálta frissíteni csapatát ennek eredményeként Horváth Tamás jó választásnak bizonyult, hiszen 14 perc alatt duplázni tudott.

Adony-Nagylók 3-1 (1-0)

Vezette: Barabás Mihály

Adony: Hamar - Nebucz F., Szántó I., Budai, Pálinkás (Vukajlovics) - Nebucz M., Broschek, Csányi (Szabó B.), Erdei - Varga Z., Szántó P. Vezetőedző: Csorba József

Nagylók: Farkas Z. - Polányi, Vörös B., Bartók D., Lendvai - Killer P., Polacsek, Asbóth, Molnár T. (Fodor Sz.) - Szabó E., Tórizs (Sümegi).

Gól: Erdei (31.), Broschek (72.), Nebucz M. (89.), illetve Polacsek (63.)

LMSK Cobra Sport-Nagykarácsony 4-1 (1-1)

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. - Gyenis, Nasta, Horváth A. (Blaski), Lázár - Sütő, Kovács I., Szántó D., Halász (Szipőcs) - Cziczinger (Bagó), Mocher.

Nagykarácsony: Farkas P. - Jámbor, Jeney (Szabó M.), Bódi, Nyári - Harasztia, Felföldi, Brogyányi (Komáromi), Nyúl - Mohácsi, Fekete T. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Horváth A. (33.), Bagó (56., 70., 90.), illetve Fekte T. (8.)

Kisláng-Seregélyes 1-2 (1-1)

Vezette: Nagy Tamás

Kisláng: Kiss N. - Rehák, Willerding B. (Kassai), Árki, Dudar K. - Juhász M., Juhász J., Gergely, Komlós - Dudar E., Varga K. (Lévai).

Seregélyes: Ács - Druzsin, Miklós, Rácz G., Nagy B. (Benczik A.) - Puszta, Szurovcsják L., Ihász Cs. (Dezső), Németh L. - Zsilovics, Princz (Benczik Cs.)

Gól: Willerding B. (6.), illetve Szurovcsják L., Rácz G. (75.)

Enying-Iváncsa II-Beloiannisz 5-3 (2-2)

Vezette: Gere Sándor

Enying: Dobai - Kovács L., Kalló, Megyeri, Bogár (Molnár Z.) - Zsifkovics, Báles, Gergye (Harangozó), Lángos (Spergli) - Paluska (Gergics), Szőke (Vas).

Iváncsa II-Beloiannisz: Szilágyi (Gábor) - Osuszd, Péczeli (Tárnok), Bór, Kovács A. (Balogh Z.) - Tamon, Mágocs, Fülöp, László - Páhi (Velez), Restár (Nédó).

Gól: Kalló (16., 81.), Kovács L. (39.), Gergye (52.), Megyeri (73.), illetve Tamon (8., 42.), Fülöp (90.)

Ikarus-Maroshegy-Káloz 4-0 (1-0)

Vezette: Vitányi László

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. - Kummer (Skultéti L.), Léki (Kellner), Pongrácz, Gelencsér - Tóth R. (Szente), Jámbor, Horváth Zs., Hart (Klémán P.) - Gárber (Varga F.), Dopuda.

Káloz: Takács L. - Tóth B., Fazekas (Tóth M.), Szabó Sz., Magyar F. - Jasztrapszky Baranyai B., Pál A., Takács T.- Somogyi V. (Jonkli), Cseke (Czövek). Vezetőedző: Bencze Zsolt

Gól: Dopuda (24.), Pongrácz (60.), Klémán P. (78., 88.)

Osz-Car csoport

Bodajk-Kőszárhegy 4-0 (2-0)

Vezette: Cseh Roland

Bodajk: Papp A. - Kovács J. (Szíjj), Bregócs (Tóth Á.), Falvai, Somogyi Sz. - Polczer, Meszlényi, Kovács T. (Tóth Sz.), Fenyvesi M. - Molnár T., Hudák.

Kőszárhegy: Szabó R. (Kovács P.) - Vass, Horgos (Nagy T.), Nagy L., Osváth - Berkei, Varga A., Vörös G. (Nádi), Boncsér (Kovács K.) - Simon A. (Borsos), Kovács N. Vezetőedző: Simon Gyula

Gól: Molnár T. (15.), Kovács J. (24.), Berkei (öngól, 69.), Fenyvesi (90.)

Aqvital FC Csákvár II-Kápolnásnyék 0-3 (0-1)

Vezette: Varga György

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Gulyás J., Gulyás Gábor (Bélik M.) , Imrefy, Szabó S. (Bélik B.) - Fehér. Mézner (Valentics), Barócsi (Kalocsa), Damásdi - Gulyás Gergő, Lázár. Vezetőedző: Takács József

Kápolnásnyék: Mészáros D. - Silhány F., Peszeki, Szilasi, Nagy Z. - Jung, Kovács M. (Silhány T.), Varga J., Peng - Ribi, Konczi. Vezetőedző: Menus Tamás

Gól: Szilasi (39.), Jung (46.), Konczi (68.)

Bakonycsernye-Pákozd 1-0 (0-0)

Vezette: Almádi Sándor

Bakonycsernye: Spandler M. - Fojtyik, Schneider, Boros B. (Flórián), Mészáros B. - Balogh A., Csapcsár, Molnár Á. (Kovács D.), Varga A.- Varga J. (Guitprecht), Monostori (Hajnal).

Pákozd: Majnár - László B., Pőcze, Szabó B., Jasper - Galambos, Kocsándi, Schultz, Hollósi - Csík (Kardos, Igari), Farkas B. Vezetőedző: Faller László

Gól: Fojtyik (74.)

Kiállítva: Balogh A. (63.)

Szünet után sorra alakította ki helyzeteit a Bányász. Kemény adok-kapok folyt a pályán, a csernyei Balogh András kapott piros lapot a 63. percben. Az emberhátrány ellenére a Bakonycsernye folyamatosan támadott, és a 74. percben Fojtyik Máté fejelte be a győzelmet jelentő gólt.

Pusztavám-Jüllich-Videoton Baráti Kör 0-1 (0-0)

Vezette: Kovács Róbert

Pusztavám-Jüllich: Hadnagy - Czéh M. (Czéh D.), Kertai, Rozembaum, Molnár A. - Katóka M. Magosi (Bedő), Nagy G. (Veress), Zséfár - Fülöp (Katona), Molnár D. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Videoton Baráti Kör: Aranyos - Tornyai P., Balogh Á., Németh D., Juhász G. (Sasvári) - Barna Máté, Nagy K., Juhász L. (Géri), Barna Milán - Szabó F. (Jankovics, Kupeczik), Nagy V. (Ertly). Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Gól: Tornyai P. (92.)

Kiállítva: Zséfár, Katona (mindkettő 85.)

Az elő félidő gól nélkül végződött, ennek oka, hogy a Videoton Baráti Kör igyekezett lassítani a játékot, s egy-egy szabálytalanságnál, húzta is az időt. A 10. percben Rozembaum Attila és Szabó Ferenc összefejelt, a vendégjátékos kisebb agyrázkódást kapott, a mentő vitte el. Két hazai kiállítás után, megnyugodott a vendégcsapat, s egy előreívelés után a 92. percben Tornyai Péter lőtt a kapu jobb oldalába. 0-1. A pusztavámi legények mélyen tudásuk alatt játszottak.

Nagy meglepetésre a Mór II legyőzte a listavezető Puskás AFC III csapatát, a képen balra Kóbor Tibor (Puskás), és Varga László Fotó: Kricskovics Antal

Puskás AFC III-Mór II 0-3 (0-2)

Vezette: Kerkuska Miklós

Puskás AFC III: Miklós - Kovács J., Nagy B., Szabó D., Királyvári - Oláh K., Komáromi (Kocsis R.), Heitler (Sebján J.), Mérten - Szabó P. (Tóth G.), Kóbor. Vezetőedző: Szabó Dániel

Mór II: Maxim - Polovitzer, Elek, Sebestyén, Wachtler - Dreska, Radács, Joó, Vachtler - Varga L. (Závodi), Schábel (Nagy M.). Vezetőedző: Nagy Bálint

Gól: Schábel (4.), Vachtler (7.), Nagy M. (71.)

Mány-Vál 2-0 (2-0)

Mány, 150 néző

Vezette: Schweighardt Róbert

Mány: Sátori V.- Szűcs R (Bederna), Szabó L., Jakab (Magony), Birta - Herczeg L., Oláh A., Doma, Budai R. (Apostagi) - Pál Z., Antoni (Farkas R.).

Vál: Hőlaki - Mayer, Székely, Burián, Szoboszlai (Körmendi) - Pintér B., Kiss A., Jakab J., Zágoni L. - Zágoni R. (Nádpor), Luczás.

Gól: Pál Z. (15., 45.)

A 15. percben, egy buktatás után, a hazaiak kaptak szabadrúgást az oldalvonal mellől, melyet Pál Zoltán csavart a hosszú sarokba. 1-0. Néhány perccel később, egy gyors váli kontrából, Zágoni Levente adott középre, az érkező Luczás Róbert azonban, a keresztlécet találta telibe. A 33. percben, egy reklamálás, és egy műesés után, Jakab János jutott a kiállítás sorsára. A 45. percben, 20 méterre a vendég kaputól szabadrúgásból Pál Z. remek ballábas lövéssel lőtt, a váli kapu jobb oldalába 2-0. A mély talaj ellenére férfias, sportszerű meccset játszott a két csapat, ahol a mányiak lelkesedésben, odaadásban felülmúlták a jól küzdő vendégcsapatot.

Pázmánd-Szár 0-4 (0-2)

Vezette: Nagy Károly

Pázmánd: Lőrincz - Végh, Bauer, Rózsa, Kerkuska - Sarok (Pécsi), Csernik, Böjte (Kutai), Varga V. (Farkasfalvi) - Szabó B., Domak. Vezetőedző: Jurászik Zoltán Elemér

Szár: Szabó D. - Orbán D., Rada (Pechinger), Boros Z., Krautszíder (Sárosi) - Szabó Sz., Kovács B. (Tamás), Nyitrai, Haász - Sátori, Iváncsik. Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Krautszíder (12.), Nyitrai (32., 71.), Kovács B. (59.)

A 12. percben Krautszíder Ákos egy kényszerítőzés után passzolta el a labdát Lőrincz Zoltán mellett a hazai kapuba. 0-1. Majd egy hasonló szituációt követően Nyitrai Róbert talált be. 0-2. Az 59. percben Kovács Balázs csavart a felső sarokba. 0-3. A 71. percben, pedig Nyitrai egy lepattanó labdát értékesített. 0-4. A kulturáltan futballozó Szár ilyen arányban is megérdemelten nyert.

Csór-Truck Trailer-Fehérvárcsurgó 1-3 (0-2)

Vezette: Hudra Károly

Csór Truck-Trailer: Németh Zs. - Néma, Nagy K., Sipos (Molnár Sz.), Jáni (Jankovics) - Botka (Kovács A.), Katona, Právics, Kovács Z. - Pécsi, Vári. Vezetőedző: Tóth József.

Fehérvárcsurgó: Lehota - Egyed (Bernáth P.), Herczeg (Czvikli), Baksa, Veres - Kindl, Bernáth M. (Nagy B.), Pálfi M., Répási (Varga L.) - Zs. Nagy, Andocsi. Vezetőedző: Mesics János

Gól: Katona (67.), illetve Zs. Nagy (29.), Egyed (43., 50.)

1. Bakonycsernye 10 8 1 1 27 - 12 25

2.Puskás AFC III 10 8 0 2 30 - 11 24

3.Szár 10 7 1 2 38 - 10 22