2016.10.28. 21:01

Nem erre számítottunk - Hosszabbításban kaptak ki tegnap Galacon az Acélbikák hokisai

Galac - A DAB jégkorongcsapata tegnap este a MOL Ligában három pontért lépett pályára Galacon, egy lett belőle.

Házi Péter

Dunarea Galati - Dunaújvárosi Acélbikák 4-3 (1-2, 1-1, 1-0, 1-0) hosszabbítás után

Galac, 1200 néző. Vezette: Máthé, Sikó, Mihai, Scriban.

Dunarea Galati: Lakosil - Tamás, Devecka, Gaspar, Krajci, Donika 1 - Góga, Mihály, Lőrincz 1 (1), Buschbacher 2, Szőcs (2) - Flinta (1), Pál Zs., Irimia, Pap, Pál Z. - Munteanu, Neagos. Vezeteőedző: Marius Trandafir.

Dunaújvárosi Acélbikák: Duschek - Ozols, Hruby, Azari 1 (1), Cseter (2), Dansereau (2) - Pfeil, Ölander, Becze, Borbás, Kaskov - Lencsés 1, Ladygin 1, Német, Szepessy B., Léránt - Lévai, Tanka, Mátyásy, Odnoga, Nagy M. Vezetőedző: Lee Gilbert.

Cseter Justin, a dunaújvárosiak amerikai-magyar kettős állampolgárságú csatára meghívót kapott a válogatott keretbe
Fotó: Zsedrovits Enikő

A dunaújvárosi csapat úgy indult el az e heti túrájára (két mérkőzés Erdélyben, egy Galacon), hogy legalább hat ponttal akar hazaérkezni. Mivel csütörtökön 4-2-re nyert Csíkszeredában a DAB, ezért Galacon meg lehetett volna az a bizonyos hat pont, hiszen ennek a találkozónak a mérkőzés előtt a tabella negyedik helyén álló Acélbikák voltak egyértelműen az esélyesei, a kilencedik helyezett Galaccal szemben. A találkozó első gólját mégis a hazaiak szerezték annak a Bushbachernek a jóvoltából, aki az előző szezonban még a dunaújvárosiak gólvágója volt. Sokáig azonban nem tarthatott a galaciak öröme, mivel a Lencsés-Ladygin bekkpár fordított (mindkét játékos egy-egy gólt jegyzett), így 1-2-nél mentek a csapatok szünetre.

A folytatás azonban mégsem úgy sikerült, ahogy a dunaújvárosiak elképzelték. A 40. percben Azari góljával még 3-2-re vezetett a DAB, de Donika egyenlített (emberhátrányban), majd a már említett Bushbacher a hosszabbítás harmadik percében belőtte a mindent eldöntő gólt. Az Acélbikák vasárnap a Brassó vendégei lesznek, a mérkőzés magyar idő szerint 17.30 órakor kezdődik.

A Kanada ellen és az EIHC-tornára készülő magyar válogatott harminchatos keretéből Erdély Csanád és Somogyi Balázs sérülés miatt kiesett. Pótlásukra a Dunaújvárosi Acélbikákból Cseter Justin, illetve a DVTK Jegesmedvékből Miskolczi Márk kapott meghívót Rich Chernomaz szövetségi kapitánytól. A keretből három kapus és huszonöt mezőnyjátékos marad a november elsején kedden Kanada ellen kezdődő (Tüskecsarnok, 17 óra) 7Nemzet Hoki7 elnevezésű sorozatra.

1 MAC 15 10 1 2 2 60-29 34

2 DVTK 13 10 1 0 2 52-22 32

3 Brassó 18 8 4 0 6 62-48 32

4 DAB 15 8 1 2 4 60-41 28

5 UTE 14 8 1 1 4 49-38 27

6 FTC 14 8 0 2 4 47-46 26

7 Fehérvár 15 3 4 4 4 38-49 21

8 Debrecen 13 5 1 1 6 51-41 18