Erste Liga

2023.11.20. 14:33

Valamiért nem voltak készek harcolni

A jégkorong Erste Liga vasárnap esti összecsapásán a BJA HC meggyőző játékkal és fölénnyel nyert a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában, ami után a DAB a tabella utolsó helyére csúszott. A csapatra kedden máris újabb feladat vár, 19.30 órától a Magyar Kupa visszavágóján a DVTK Jegesmedvéket fogadják.

Varga Arnoldék nem tudták szorossá tenni a vasárnapi bajnokit, kedden a kupában javíthatnak itthon

Fotó: Laczkó Izabella

Ugyan a vendégek számítottak az esélyesnek, de a DAB az előző mérkőzésen a DVTK-tól csak szétlövésben kapott ki. Niko Eronen vezetőedző örült annak, hogy a csapat miként küzdött és milyen sokat tett abba a meccsbe, amire pedig lehet építeni. Sajnos vasárnap ez nem már nem sikerült.

DAB – BJA HC 0-4 (0-3, 0-1, 0-0)

DAB: Tóth - Varga A., Maarnela, Ödman Hadzinikolic, Lorraine, Somogyi - Sziszak, Blomberg, Dostalek, Sillanpää, Pinczés - Ahonen, Svars, Szalma, Koskinen, Elomaa - Léránt, Károly, Strenk, Nemes, Atamancsuk. Vezetőedző: Niko Eronen.

BJA HC: Farkas – Tyeszlenko (1), Vorobjov, Culigin 1 (1), Galoha, Mozer 1 - Szabó B., Pozsgai, Schlekmann (1), Viikilä (1), Keresztes 2 - Varga K. J., Tóth G., Karppinen, Sági, Nagy - Dóczi, Ravasz, Weidemann, Molnár B. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

Hamar vezetést szerzett az ellenfél, Keresztes az 5. percben ment el egy szerzett pakkal és volt eredményes. Majd ugyanennyi idő után Tsulyhin lepte meg a hazai kapust, ami után a DAB-nak is volt több helyzete, de végül megint a vendégek lőttek gólt.

A második harmad elején Somogyi kiállítását kihasználva Keresztes használta ki a fórt, góljával már ekkor eldöntötte a találkozót. A folytatásban csak helyzetekig jutottak a felek, ám a kapusoknak köszönhetően több találat már nem esett, ahogy a záró felvonásban sem.

Vereségével, és miután a DEAC 5-2-re nyert az Újpest ellen, a DAB a tabella utolsó helyére csúszott.

Niko Eronen így értékelt: - Az egész meccs nagyon rosszul kezdődött számunkra, valamiért nem voltunk készek harcolni és játszani. A BJA HC hatvan percen keresztül kontroll alatt tartotta a meccset, s bár voltak támadásaink egyenlő létszámban és emberelőnyben is, de elég egyértelmű, hogy ők egy jó csapat, s ha 4-0-ra vezetnek, nem kell nyomniuk, csak őrizni kell az eredményt, amit nagyon jól meg is tettek.

Marton Tibor másodedző, BJA HC: - Jól kezdtük a mérkőzést, kevés lehetőséget adtunk az ellenfélnek, mi pedig tudtunk élni a kínálkozó lehetőségekkel. Ahogy haladtunk előre az időben, elég sok lehetőségünk volt, talán egy kicsit könnyebben is lehetett volna zárni a meccset, ezen azért dolgoznunk kell még. Az viszont tetszett, hogy a Dunaújváros jó emberfóros játékára felkészültünk, és a speciális játékokban is jobb teljesítményt nyújtottunk.

A folytatásban kedden este 19.30 órakor a DAB a Magyar Kupa visszavágóján a DVTK-t fogadja, az első meccsen idegenben 2-2 lett a végeredmény.

CsapatM.Gy.Gy. H.Gy. Sz.V. Sz.V. H.V.LG.KG.GK.P.