Labdarúgás

2023.11.12. 18:11

A DFC és a Földvár is csak egy pontot szerzett, amivel nem lehetnek boldogok

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság dél-nyugati csoportjának tizenötödik fordulójában az utolsó Dunaújváros FC az előtte egy ponttal álló PTE-PEAC otthonában lépett nagyon fontos mérkőzésen. Az élmezőnyhöz tartozó Dunaföldvár pedig az MTK II. csapatát fogadta.

Kun László (j) kiállítása miatt, a földváriak több, mint egy félidőt emberhátrányban fociztak

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

PTE-PEAC – DFC 0–0
PTE-PEAC: Peceka – Than, Temesvári M., Nagy M., Leidl Á., Takács, Kása, Hawkins, Gelencsér B. (Udvardi a 61. p.), Gelencsér G. (Wieland a 78. p.), Orbán K. (Grósz B. a 71. p.). Vezetőedző: Kardos Ernő.
DFC: Molnár L. – Puskás G., Hompót D., Horváth M., Hegedűs K., Stampfel, Tapiska, Marlen (Gál B. a 71. p.), Vörös T., Szepessy R., Bata. Vezetőedző: Dobos Barna.

A kiesési rangadóra mindkét csapat alaposan megszervezte a védekezését. A játék ezen részét tulajdonképpen hiba nélkül hajtották végre a játékosok, hiszen gól nélkül zárult a mérkőzés. Azonban az is igaz, hogy az egy-egy pont egyik csapat számára sem jelent sokat.
A csoportban szereplő dunaföldváriak hazai pályán a győzelem reményében léptek pályára, és ennek megfelelően kezdték a találkozót. Bartha lövései jelentettek veszélyt, majd Tóth Ákos fejelt mellé ígéretes helyzetben. A harmincnyolcadik percben azonban emberhátrányba kerültek a földváriak. Egy „kakaskodást” követően Kun Lászlót kiállította a játékvezető. A második félidő elején a fővárosiaknak voltak gólszerzési lehetőségeik, de Vukman rendre hárította ezeket. A hajrában Károly Bálintnak volt egy veszélyes lövése, de a labda a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

FC Dunaföldvár – MTK Budapest II 0–0
FC Dunaföldvár: Vukman – Szedmák (Rabi a 46. p.), Gál Sz., Tóth Á. (Ladányyi P. a 74. p.), Horváth A., Dorogi R., Bartha L. (Károly B. a 84. p.), Tóth M., Urbán (Keringer a 52. p.), Kun, Ladányi V. Vezetőedző: Varga Balázs.
MTK Budapest II: Balázs – Miknyóczki (Földi G. a 87. p.), Béres (Kenesei N. a 46. p.), Farkas M., Molnár K. (Fischl a 77. p.), Anokye, Zuigéber, Stumpf, Antal D., Biben, Ennin (Vas M. a 46. p.). Vezetőedző: Kanta József.

Kiállítva: Kun (38. p.).

A forduló további eredményei: Paksi FC II – Ferencváros II 0–4, Fehérvár FC II – Szekszárd 1–1, Érd – Kaposvári Rákóczi FC 1–2, Nagykanizsa – Bonyhád-Majos 1–0, Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő – Iváncsa KSE 0–4, Szentlőrinc – Mohácsi TE 1888 2–0.