Labdarúgó-bajnokság

2023.10.30. 16:00

Váratlan enyingi siker Mezőfalván

A Fejér vármegyei labdarúgó-bajnokság I. osztály hétvégi mérkőzésein kevesen tippeltek volna helyesen a sportfogadásban.

Archív felvétel.

Meglepetésre a Mór pontokat veszített a nála hét hellyel hátrébb lévő Csórtól, és a dobogós Kápolnásnyék is bukott Ercsiben. Nem volt jó hétvégéje a Mezőfalvának sem, az utolsó Enying lopott három pontot az eltiltás miatt hiányzó Villám Balázs együttesétől.

KK Grain Kft.-Mezőfalva – Enying 1–2 (0–1)

Mezőfalva: Kovács Á. – Rakonczai, Rózsahegyi (Csontos 77.), Kis, Török, Tonka (Balogh D. 88.), Balogh I. (Sági 65.), Németh L., Németh B., Kovács K., Morár.
Végig a vendégek akarták jobban a győzelmet, akik a 30. percben szereztek vezetést. A gól után újabb enyingi helyzet alakult ki, de Kovács bravúrral védett. A szünet előtt a Mezőfalva is kialakított jó lehetőségeket, de a legnagyobb ziccert Németh Balázs a kapu szájában kihagyta. A második félidőben az előző játékos testvére, Németh László lövése mellé ment. A folytatásban az Enying átvette az irányítást és két kapufával is jelezte, ezúttal magasabb ütemben játszák a futballt. A 70. percben a vendégek első gólszerzője eresztett meg jó harminc méterről egy lövést, amivel Kovács nem tudott mit kezdeni. Az utolsó öt percre feltámadt a Mezőfalva, a kihagyott ziccerek után végül a 88. percben büntetőhöz jutó vendéglátók Németh László révén már csak szépíteni tudtak.
Csontos Gábor Mezőfalva: – A cserék meghozták a vérfrissítést, ezért élénkült fel a játékunk a végére. Sajnos belealudtunk a játékba, a hajrát későn kezdtük és nem volt elég időnk korrigálni az eredményt.

Molnár Ferenc, Enying: – Ha tizenkétszer állunk a kapussal szemben sajnos ugyanannyiszor kihagyjuk. Ilyenkor pedig olyan helyzeteket rúgunk be, ami máskor nem biztos, hogy bemegy.

A 11. forduló eredményei: Sárosd – Maroshegy 2-0, Tordas – Sárbogárd 0-0, Mór – Csór Truck-Trailer 2-3, Máv Előre Főnix – Mány-Bicske II. 6-0, Ercsi Kinizsi – Tóvill-Kápolnásnyék 3-1, Martonvásár – Bodajk 1-0.