Siker

2023.09.18. 15:18

Megpróbálták a vasat is ketté harapni – kiharcolta első győzelmét a Mezőfalva

A Fejér vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában az újonc Mezőfalva megszerezte első győzelmét. Az eddig veretlen Mány-Bicske II. csapatát küldték haza pont nélkül.

A meccs végén szerezte meg a győztes gólt a Mezőfalva

KK Grain Kft.-Mezőfalva – Mány-Bicske II. 3–2 (1–1)

Mezőfalva: Kovács Á. – Villám, Rakonczai, Rózsahegyi, Török, Tonka (Csontos 57.), Balogh, Márki (Németh B. 78.), Németh L., Kovács B., Morár.

Az első félidő 14. percében Lopes góljával jutottak vezetéshez a vendégek, a szöglet után belőtt labda akadt meg Kovács hálójában. A folytatásban mindkét részről adódtak veszélyes helyzetek, köztük kapufa is, aztán a 44. percben Morár révén egyenlítettek a hazaiak, aki egy kiugratás után Morár talált be.

A szünetet követően több gólveszélyes helyzetet dolgozott ki a Mány, volt, amikor az utolsó pillanatban hárított a mezőfalvi kapus, vagy éppen a védelem. Közel egyórányi játék eltelte után szögletrúgáshoz állt fel a Mezőfalva, beadást Rózsahegyi fejelte csúsztatva a vendég kapuba. Ezután óriási lendületet vett a vizitáló gárda, sokszor csak a szerencse mentette meg a hazaiakat újabb találattól. Nem egyszer az üres kapu elől szabadítottak fel a mezőfalviak. A 81. percben a hazai védelem a tizenhatoson belül cselezgetett és egy hibának köszönhetően Nagy kiegyenlítette az állást. Az utolsó öt percben újra tűz alá vette a mezőfalvi kaput a Mány, a helyzetekből azonban pont az ellenfélnek sikerült előnyt kovácsolni és Németh testvérek összjátéka után a 90. percben szerzett találattal a Mezőfalva behúzta a győzelmet.

Villám Balázs így értékelt: – Nagyon kemény, változatos mérkőzésen sikerült győznünk, ami azon múlott, melyik fél akarta ezt jobban. Köszönhető a csapat hozzáállásának, mi jöttünk ki belőle jobban. Úgy játszottunk, hogy megpróbáltuk a vasat is ketté harapni, s minden összejött. Nagy eredmény ez számunkra, hiszen az ellenfélnél voltak olyan játékosok, akik magasabb osztályban is rúgták a bőrt. Fel kell készülnünk erre. Ez az ára, hogy az első osztályban focizunk.

További eredmények: Sárosd – Máv Előre Főnix 1-1, Mór – Lajoskomárom 2-1, Enying – Tóvill-Kápolnásnyék 1-4, Csór Truck-Trailer – Sárbogárd 0-2, Maroshegy – Bodajk 2-1, Martonvásár – Ercsi Kinizsi 0-4.

A tabellán kissé átrendeződött az élmezőny, öt kör után a Tóvill-Kápolnásnyék feljött a második helyre, a rivális Sárbogárd és a Lajoskomárom csúszott egyet lefelé. Szintén megfordult a helyezések sorrendje a középmezőny első harmadában, ahol a Mór, Sárosd, Mány-Bicske II. sorrend alakult ki. Ugyanennek a sávnak az alsó része kezd meglépni a mezőny végétől. Mezőfalva a mostani győzelmével fontos skalpot és vele három pontot szerzett. Bodajk, Martonvásár, Enying még csak egy pontot írt a listához, a Csór Truck-Trailer pedig pont nélkül várja a jobb időket.